Hasan Özen
Hasan Özen
08 Haziran 2018 Cuma 13:58
İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun Karne Mesajı

İlimizde 48 bin 395 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline giriyor. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu öğrencilerin karne sevincini paylaşarak bir mesaj yayımladı. 

Kuntoğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılını tamamlıyoruz. 48 bin 395 karne sevinci yaşayacak öğrencimizin, mutluluğunu ve bu mutluluğa ortak olacak ailelerimizin heyecenını canı gönülden paylaşıyoruz. 

Karnelerde yer alan sonucun her ne şekilde olursa olsun, bizim evlatlarımıza ve bize ait olduğunu hatırlatmak isterim. Karnelerden yola çıkarak çocuklarımızın hayata dair başarılarını değerlendirmek, bizleri yanlış sonuçlara götürür. 

Sevgili öğrencilerimiz, 
3 aylık uzun bir tatilin başlangıcında, tatilinizi değerli kılmak için hatırlanması gereken husus, dinlenmenin hiçbir iş yapmamak anlamına gelmediğidir. Eğlenerek, öğrenerek hatta faydalı meşguliyetlerle de zihninizi ve bedeninizi dinlendirebileceğinizi bilmelisiniz. Bunun için kendinizi, duygu ve isteklerinizi keşfetmeniz yeterli olacaktır. Tatil boyunca yakın çevrenizle sosyal yönünüzü geliştirmek ve hayata dair algılarınızı kuvvetlendirmek sizi daha mutlu kılacaktır.

Kıymetli anne ve babalar, 
Esas olan, çocukların başarısını aldığı notlara indirgemeden, onların kapasiteleri ve bireysel özellikleriyle güçlü olduğu alanlarda kendilerini gerçekleştirmelerine fırsat vermektir. Hoşgörü, sevgi ve sabırla yol aldığımızda çocuklarımızın notlarının da zamanla yükseldiğini göreceksiniz.

İletişim çağında teknolojik ürünler olarak karşımıza çıkan televizyon, telefon ve bilgisayarla olan birliktelikleri yeniden gözden geçirmeliyiz. Bunlarla geçirilen kontrolsüz zamanı; tatil, dinlenmek ya da eğlenmek olarak değerlendiremeyiz. Her ne kadar bedenimiz bu cihazlar karşısında  işlevsiz gibi görünse de zihnimizde yol açtığı tahribat, daha büyük zararlara neden olabilir. Bu nedenle çocuklarımızla yüz yüze sağlıklı iletişim kurarak daha çok vakit geçirmek, daha çok sohbet etmek hatta birlikte iş yapmak için tatil iyi bir fırsat sunuyor hepimize. İnsanı mutlu edecek güzellikler yine insan kaynaklı olmalıdır.

Değerli meslektaşlarım,
Neslimizin yetişmesinde en büyük pay sahibi, eğitimin vazgeçilmez esas unsuru, yıl boyunca sorumluluk bilinci ve büyük özveri ile çalışan sizleri, gösterdiğiniz gayretlerden dolayı içtenlikle kutluyorum. Fedakarlıklarınızla şekillenen geleceğimiz için yoğun bir yıl geçirdiniz, emeklerinize sağlık.
 
Bu vesileyle eğitim için desteklerini eksik etmeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere, kurumlarımızın kıymetli müdürlerine, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, eğitim personelimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlık ve mutluluk içerisinde huzurlu bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.”
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol