Hasan Özen
Hasan Özen
10 Aralık 2019 Salı 15:57
BAŞKAN KALAYCI’NIN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Başkan Savaş Kalaycı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“10 Aralık 1948 tarihinde imzalanarak tüm insanların hak ve özgürlüklerini teminat altına alan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 71. yıl dönümünü kutluyoruz. Birleşmiş Milletler üyesi devletler tarafından imzalanan beyanname ile insan en yüce değer olarak görülmüş ve bu bildiri tüm insanların ortak güvencesi olarak adeta insan haklarının anayasası hüviyetini almıştır.

İnsan hakları konusunda dünyadaki birçok ülkeden ileri bir seviyede yer alan ülkemiz; birey, kurum ve devlet ilişkilerini evrensel boyutta düzenleyen bu bildirgenin de altına ilk imza atan ülkelerden biri olmuştur. Türkiye; beyannamenin ruhuna uygun olarak bugüne kadar insan haklarının en üst düzeyde tesis edilmesine, bunların güvence altına alınarak değişen koşullara göre geliştirilip uyarlanmasına ve bu evrensel değerlerin, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün tüm dünyada egemen olması noktasında gayretlerine kararlılıkla devam etmektedir.

Türk halkı olarak insan hak ve özgürlüklerini benimseye ve geleceğe taşıma kararlılığında olmaya devam edeceğiz. İnsan hakları ihlallerinin olmadığı, sevgi ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünya temennisiyle başta milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerinin insan hakları gününü kutluyorum” dedi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol