Hasan Özen
Hasan Özen
02 Haziran 2019 Pazar 16:10
BAŞKAN KALAYCI ÇÖLYAK HASTALARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Çölyak Hastalarına glütensiz mamullerden oluşan gıda paketi dağıttı. 
Başkan Kalaycı, Karaman Belediyesi Engelli ve Emekli Dinlenme Evi’nde dün akşam (31 Mayıs Cuma) Çölyak Hastaları ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.  Başkan Kalaycı, Karaman’da ilk kez ÇölyakHastalarına yönelik gıda paketi yardımı gerçekleştirildiğini söyleyerek, yaklaşık 70 aileye yardım yapıldığını belirtti.
Kalaycı, “Karaman’da yaşayan ÇölyakHastalarının sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Karaman’da yaşayan yaklaşık 150 kadar Çölyak Hastası bulunuyor. Buğday, arpa, çavdar ve yulafta bulunan glüten isimli proteine bu tip hastaların bünyeleri kaldırmıyor. Bu nedenle glütensiz gıda tüketmeleri gerekmekte. Fiyatları da yüksek olan bu gıdaları almakta zorluk çeken vatandaşlarımıza bizler destek olacağımıza söz verdik. Hazırlamış olduğumuz paketlerimizin içerisinde un, makarna, ekmek, kraker ve buna benzer farklı çeşitlerde ürün yer almakta. Bizler bundan sonraki süreçte Çölyak Hastalarımıza elimizden geldiği kadar destek olmaya devam edeceğiz.” dedi. 
Çölyak Hastaları ise ilk kez aldıkları bu destek ve yardımlardan dolayı Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve çalışma ekibine teşekkür etti. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol