Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 16:44
VALİ VEKİLİ ASLAN, BAŞARILI OPERASYONLAR YÜRÜTEN GÜVENLİK GÜÇLERİNİ KUTLAMAK ÜZERE BAŞKALE’YE GİTTİ

 İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ve diğer güvenlik bürokrasisi yetkilileriyle birlikte ziyaret ettiği ilçede, ilk olarak hükümet konağına giden Vali Vekili Aslan, burada Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak ve ilçe protokolünce karşılandı. Daha sonra beraberindekilerle Kaymakam Solak’ın makamına geçen Aslan, burada ilçede yürütülen belediye ve kaymakamlık hizmetleri hakkında bilgi aldı. 
 
        İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Özel Harekât Grup Amirliği ziyaretlerinde, personelle bir araya gelerek bir süre hasbihal eden Aslan, gerek ilçenin huzur ve güvenliğinin tesisinde gerekse terörle mücadelede gösterdikleri başarıdan dolayı emniyet mensuplarını tebrik etti.
 
        Merkez Başkale İlkokuluna da geçerek burada sınıfları dolaşan ve öğretmelerden bilgi alan Aslan, beraberinde getirdiği oyuncak ve kırtasiye malzemeleriyle minik öğrencileri sevindirdi. 
 
        Van şehir merkezinden Başkale’ye taşınan ve 6. Hudut Tugay Komutanlığı adını alan birliğe gerçekleştirdiği ‘hayırlı olsun’ ziyaretinin ardından, aynı yerleşkede konuşlu Başkale Jandarma Komando Tabur Komutanlığında Mehmetçik ile bir araya gelen Vali Vekili Aslan, burada yaptığı selamlama konuşmasında; devletimizin ve ildeki temsilcileri olarak kendilerinin, her zaman güvenlik güçlerimizin yanında olduğunu vurguladı.
 
        Başkale’de kendileriyle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Aslan, “Son dönemde özellikle Tahıl ve Tuluklu bölgelerinde göstermiş olduğunuz üstün başarı ve gayretlerden dolayı her birinizi tebrik ediyorum. Bu başarılı operasyonlarla, ele geçirdiğiniz mühimmatın, olası saldırılarda kullanılmasının da önüne geçmiş oldunuz. Başarılarınızın önümüzdeki dönemde de artarak devamını diliyorum. Burada hem Başkale’nin hem Van’ımızın emniyeti olarak bulunan sizlerle gurur duyduğumuzu ve her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun, hepinizi korusun” diye konuştu.
 
        Vali Vekili Sinan Aslan ve beraberindeki heyet, temasların ardından ilçeden ayrıldı.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol