Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 16:24
Tunceli “Dünya Rafting Şampiyonasına” Ev Sahipliği Yapacak

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in girişimleri sonrasında ilk kez 23 – 27 Mayıs tarihlerinde  düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonasından sonra 2019 yılı Dünya Rafting Şampiyonası da 8 – 13 Haziran tarihleri arasında Tunceli’de yapılacak. 
 
Şampiyonada, dünyanın birçok ülkesinden ve ülkemizin çeşitli yörelerinden gelen sporcular Munzur Nehri’nde kıyasıya yarışacak. 
 
Dünya Rafting Şampiyonasının ilimizde yapılmasının rafting sporunun gelişmesi ve bölge turizmine katkı sağlaması açısından önem arz ettiğini ifade eden Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Geçtiğimiz 23 – 27 Mayıs tarihlerinde Tunceli’de ilk kez Türkiye Rafting Şampiyonası düzenlenmişti. Şampiyonaya ülkemizin farklı yörelerinden gelen yaklaşık 500 sporcu ve teknik heyet katılmıştı. Düzenlenen organizasyon hem ilimizde rafting sporunun gelişmesine hem de ilimizin tanıtımına oldukça katkı sağlamıştı. Türkiye Rafting Şampiyonasından sonra şimdi 2019 yılı Haziran ayında Tunceli’de Dünya Rafting Şampiyonası düzenlenecek. Böyle büyük bir organizasyonun ilimizde yapılması bizleri mutlu etti. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve WRF Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Sayın Fikret Yardımcı'ya şükranlarımı sunarım. Ülkemize ve ilimize hayırlı olsun.” dedi.
 
Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve WRF Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı ise Türkiye’de rafting adına önemli başarılara imza atıldığına dikkat çekti. Yardımcı, “Türkiye olarak 2013 yılından beri rafting sporunda birçok başarıya imza attık. Bu başarıların sürmesi için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Tunceli’de Rafting Türkiye Şampiyonasının ardından şimdi de Dünya Rafting Şampiyonası düzenliyoruz.  WRF Dünya Rafting Federasyonu tarafından resmen açıklanan programda 8-9-10-11-12-13 Haziran  2019 tarihlerinde  bütün dünyaya Tunceli’den sesleneceğiz. Hayırlı olsun” ifadelerini kaydetti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol