Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 15:45
Valimiz Salih Ayhan, Çocuklarla Kartopu Oynadı

Valimiz Salih Ayhan ilk olarak, şehit polis memuru Yadigar Akannaç'ın annesi Tenzire Akannaç'ın Zara Cemevi'nde düzenlenen cenaze törenine katılarak taziye dileklerini iletti.
Daha sonra Zara Kaymakamı Mehmet Sayın'ı ziyaret eden ve Sayın'dan ilçede devam eden ve planlanan hizmetler hakkında bilgi alan Ayhan, "Beklenen kış yüzünü gösterdi. Her türlü önlemin alınarak vatandaşlarımızın güvenliğinin sekteye uğramamasına özen gösterelim. Kış nedeniyle özellikle muhtaç ailelerimize hassasiyet gösterelim." dedi.
 
Zara'nın olağanüstü yatırımlar aldığını ve almaya da devam edeceğini kaydeden Ayhan, "Zara'nın birlikteliği ilçemize güzel hizmetlerin kazandırılmasına vesile oldu. Bu yatırımların ilçeye kazandırılmasında milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Mehmet Habip Soluk ve idarecilerimizin büyük gayretleri var. Kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.   
 
Zara'nın mevcut sorunlarını çözmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini kaydeden Ayhan, "Değişen dünyada ilçemize ne gerekiyorsa üzerine ilave ederek güzel projeler kazandıracağız. Ülkemizde altyapı ve teknoloji anlamında her şey yapıldı. Bundan sonra insanımızın yüreğine dokunan hizmetleri yapacağız. Yeter ki birliğimiz daim olsun." diye konuştu. 
 
Ardından Zara Belediye Başkanı Ahmet Pala'yı da makamında ziyaret eden Valimiz Ayhan, "Zara ilçemize küçük bir ölçekteki il kadar yatırım yapıldı. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece Zara'nın da büyümeye devam edeceğine inanıyorum." dedi.
 
Şehit Teğmen Hacı Bayram Elmas YİBO'da öğrencilerle bir araya gelen Ayhan, masada beraber yemek yediği minik Deniz'in babasına sürpriz yaparak telefonla aradı ve çocukların devlete emanet olduğunu ve ailelerin gözlerinin arkada kalmamasını istedi.
 
Ayhan, kar tatili nedeniyle günü izinli geçiren öğrencilerin kartopu oynama isteğini de geri çevirmedi ve okulun bahçesine çıktı. Ayhan, öğrencilerle, kartopu oynarken kar eğlencesi renkli görüntülere sahne oldu. Ayhan, "Sizler bizim yarınlarımızsınız. Okuyun ve kendinizi geliştirin. Hepimizin gözündeki o ışığı görüyorum." dedi.
 
İlçede inşaatı devam eden 24 derslikli Gazi İlkokulu ile yeni öğretmenevi inşaatında da incelemede bulunan Ayhan, "Zara ilçemize yakışır eğitim projeleri yapıldı. Özellikle Zara İmam Hatip Ortaokulu ile öğretmenevi inşaatlarımız tamamlanmak üzere. İki projemiz de hem mimari hem de işçilik bakımından fevkalade oldu. Buradan bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Aldığımız karar doğrultusunda Zara İmam Hatip Ortaokulu'na TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı milletvekilimiz İsmet Yılmaz'ın adını, öğretmenevine ise Mehmet Habip Soluk milletvekilimizin isimlerini verdik. Hizmetlere nam salmış büyüklerimizi unutmamak gerekiyor. Gelecek kuşakların dikkatini çekmekte fayda var.'' diye konuştu. 
 
Zara İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Ayhan, emniyet güçlerine görevlerinde başarı diledi.
 
İlçe temasları kapsamında son olarak AFAD evlerinde yaşayan Yaşar Sarıkaya'nın hanesine ziyarette bulunan Valimiz Salih Ayhan, çifte yeni evlerinde sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür diledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol