Hasan Özen
Hasan Özen
15 Mayıs 2019 Çarşamba 14:58
Yara Tedavisinde PRP Uygulaması

PRP iyileşme süreci uzamış kas iskelet sistemi sorunlarında iyileşme sürecini hızlandırarak ağrıda azalma sağlayan bir tedavi seçeneğidir. Hastadan alınan kanın içindeki trombosit hücrelerinin özel bir işlemden geçirilerek ayrıştırıldıktan sonra hastanın problemli vücut bölgesine enjekte edildiğini belirten Op.Dr.H.Kürşat Çetin tedavileri hakkında bilgi verdi.
 “ 83 yaşında erkek hasta diabetik (şeker hastalığı) + venöz ülser(varis hastalığına bağlı gelişmiş yara) ayak yarası olan hastaya 2 aylık tedavi sürecinde VAC terapi +PRP(trombositten zenginleştirilmiş plazma) + lazer  kombine tedaviler ile hastanın iyileşme süreci tamamlandı. İlk geldiği gün akıntılı, pis kokulu, nekrotik (ölü) dokusu fazla olan ayak yarası sağlığına kavuştu. 
Bir başka vakada; 52 yaşında erkek hasta elektrik çarpması sonucu ayak tabanında elektrik çıkış deliği sonrası oluşan yaranın PRP(trombositten zenginleştirilmiş plazma diğer adı ile gençlik aşısı) seansları ve tropikal krem tedavileri ile sağlanmış iyileşmenin muhteşem görsel sonucu. 
PRP tedavisi vücudun doğal iyileşme sürecini destekler ve hastalara uzun süreli kalıcı bir çözüm olanağı sunar. Özellikle diabetik (şeker hastalığı )olan, periferik arter(atardamar)ve ven (toplar damar) hastalıkları, sigara kullananların ayaklarda ya da vücudun herhangi bir yerinde oluşabilecek yaralarda hızlı bir şekilde doktorlarına başvurmaları önerilir.” dedi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol