Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 13:16
VALİ ÇEBER’DEN DENİZCİLER İLKOKULU’NA ZİYARET

Rize Valisi Kemal Çeber, beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salih Yelkenci, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ile birlikte, Denizciler İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
Vali Çeber, ziyaretinin ilk bölümünde sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbet esnasında Vali Çeber, öğrencilere gelecekle ilgili planlarını sordu. Bu okul ziyaretinin 2/B sınıfı öğrencilerinden Ali Osman Turan’ın davetiyle gerçekleştiğini belirten Vali Çeber,  “Bir gün Rize Merkez Şeyh Camii civarında dolaşırken Ali Osman beni tanıdı, kendisi ile sohbet etme fırsatımız oldu ve beni okuluna davet etti. Ogün sözleştik, bugünde o sözümüzü yerine getirmek istedik” dedi ve ziyaretin anısına çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.
Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle bir araya gelen Vali Çeber, Rize’de ki okulların fiziki olarak iyi durumda olduğunu belirterek; “Okullarımızda sosyal ve sportif aktivite yapabileceğimiz alanlar ve bahçe konusunda sıkıntılarımız var. Malum bu durum Rize’nin coğrafi yapısından kaynaklanıyor. Arazi kıtlığı her alanda karşımıza çıkıyor. Biz de bu dezavantajlı durumu avantaja dönüştürme konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce faaliyete geçirilen projeler sayesinde çocuklarımızı spor salonları ile buluşturuyor ve onlara takım ve bireysel spor dallarında ücretsiz kurslar veriyoruz” dedi.
Okullarda ve çevrelerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli önleyici tedbirlerin alınması noktasında gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirten Vali Çeber, “Biz bu anlamda gerekli tedbirleri alırken, eğitim kalitemizi daha iyi noktalara taşımak için de öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Eğitim ordumuza düşen görev: bu bayrağı bir adım daha öteye taşıyarak, bizden sonrakilere teslim etmek olmalıdır “ şeklinde konuştu ve öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni yılını kutlayarak okuldan ayrıldı.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol