Hasan Özen
Hasan Özen
24 Mayıs 2019 Cuma 14:08
MHP’Lİ YÖNETİCİLER İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Polis Evi’ndeki iftar programına; İl başkanı Av. Oktay Yılmaz, Merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, Ülkü Ocakları il başkanı Yusuf Başkocagil, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, ilçe belediye başkanları Yüksel Büyükkarcı, Recep Boyacıoğlu ve Halil Kulak, Güneyyurt Belediye başkanı Ahmet Arı, Kadın kolları başkanı Zehra Uysal, Taş Medreseli Ülkücüler il temsilcisi Mehmet Uçucu, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Türk Ocakları il başkanı Yunus Turan, Kamu-sen il temsilcisi Nedim Ünal, Hacettepe Üniversitesi’nden Dr. Abdullah Cüneyt küsmez ve Dr. Veli Fatih Güven, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve yöneticiler katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, ezanın okunmasıyla birlikte topluca dua edilerek iftar edildi.
Mübarek Ramazan Ayı nedeniyle bir araya geldiklerini söyleyen Dr. Ali Güler, ‘’Bu mübarek ay boyunca Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çeşitli vesilelerle vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz’’ dedi. İftar programındaki konuşmasında İstanbul seçimleri hakkında bilgi veren Güler; ‘’Bilindiği üzere 23 Haziran’da İstanbul’da millet iradesine başvurulacak. Bu vesileyle partimiz; hemşeri dernek ve vakıfları vasıtasıyla Cumhur İttifakı’nın adayı sayın Binali Yıldırım’a destek mahiyetinde, bir dizi faaliyetler organize etmeye başladı. Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımız Prof. Dr. Edip Semih Yalçın Bey, Genel Başkanımızca İstanbul seçimleriyle ilgili teşkilatımızın baş koordinatörü olarak görevlendirildi. Bu kapsamdaki çalışmaları hemşeri dernek ve vakıfları üzerinden yürütmeye başladık’’ diye söyledi.
İftar duasının yapıldığını ancak, kendisinin de tarihçi kimliği ile bir dua yapmak istediğini söyleyen Güler, Hz Muhammed (S.A.V.) ile başladığı duasında Türk-İslam tarihinden abide şahsiyetlere yer verdi. Ali Güler Duasında; ‘’Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim’’ buyuran peygamber efendimizin yolundan bizleri ayırma Yarabbi. Hakkı ve hakikati yüceltmeyen yöneticiler karşısında eğilmeyen İmam-ı Azam Ebu Hanife hazretlerinin yolundan bizleri ayırma Yarabbi. Kuran-ı Kerim’de buyurulduğu gibi ‘Siz hiç akletmezmisiniz’ sorusunun cevabını veren, ‘’Kuran-ı, vahyi akılla anlamamız gerekir’’ diyen İmam-ı Maturudi’nin yolundan bizleri ayırma Yarabbi. Peygamber efendimiz 63 yaşında vefat etti diye, o yaşından sonraki hayatında inzivaya çekilen ve hikmetleriyle Müslüman Türk Milleti’ni aydınlatan Hoca Ahmet Yesevi’nin yolundan bizleri ayırma Yarabbi. 
Selçuklu Devleti’ni kuran Tuğrul Bey, kardeşi Çağrı Bey’i ve amcası Musa’yı yanına çağırıp birer ok verdi. Verdiği iki oku kırmalarını istedi, onlarda hemen kırdılar. Sonra ok sayısı iki, üç ve dört diye artarak devam etti. Ok sayısı artınca kıramaz hale geldiler. Bunun üzerine Tuğrul Bey, ‘’İşte bu oklar gibi bir olursak bizi kimse kıramaz, yıkamaz’’ dedi, Sen bize O oklar gibi bir olmayı nasip eyle Yarabbi. Türkçemizi yeniden devlet dili yapan Karamanoğlu Mehmet Bey hemşerimizin yolundan, Türkçe yolundan yürümeyi nasip eyle Yarabbi. ‘’Bir ben vardır benden içerü’’ deyip, nefsini ayakları altına alarak insanlara sevgiyi aşılayan hemşerimiz Yunus Emre’nin sevgi yolundan yürümeyi nasip eyle Allah’ım. Mevlana’nın hoşgörüsüyle yaşamayı nasip eyle Allah’ım. Peygamber efendimizin hadisi ile muştulanan, İstanbul’un fatihi Fatih Sultan Mehmet Han’ın yolundan yürümeyi ve yeni fetihlere yol açmayı nasip eyle Yarabbi. Düşmana karşı Yavuz, dosta karşı Beyazıt gibi olmayı nasip eyle Yarabbi. Kanuni sultan Süleyman’ın adaletinden ayırma Yarabbi. Bayrağa sarılıp defnedilen ve Milletimize en olumsuz şartlarda ‘’korkma’’ diyen Mehmet Akif merhumun yolundan ayırma Yarabbi. Diyarbakır’dan İstanbul’a göç ettiklerinde kiracı olduklarını ve bir ev almasını isteyen eşine ‘’Önce yurt sonra yuva’’ diyen Ziya Gökalp’in yolundan ayırma Yarabbi. ‘’Hayatta yegane fahrim Türk olmaktır’’ diyen hemşerimiz büyük Atatürk’ün aydınlık yolunda yürümeyi nasip eyle Yarabbi. Ömrünü genç yaşlarından itibaren zindanlarda geçiren ve Ülkücü hareketin kurucusu olan Başbuğumuzun yolunda cesaretle yürümeyi nasip eyle Allah’ım. ‘’Benim aklım hep Türkiye’dir’’ diyen sayın genel başkanımızın, bilge liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in kutlu yolunda hep birlikte yürümeyi nasip eyle Allah’ım. Ay Yıldızlı bayrağımızın altında son nefesimizi vermeyi nasip eyle Allah’ım. Üç kıtada Müslüman Türk’ün medeniyetinin sembolü olan üç hilalin altında birlikte yaşamamızı ve bu davaya birlikte hizmet etmemizi nasip eyle Allah’ım’’ sözlerine yer verdi. İftar programı sonrası Kamu-sen il hizmet binasını ziyaret eden Ali Güler, sendika üyeleri ile bir süre sohbet etti.
 

Son Güncelleme: 24.05.2019 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol