Hasan Özen
Hasan Özen
29 Nisan 2018 Pazar 21:10
KARAMAN’IN GENÇLİK SPOR ESKİ MÜDÜRÜ ADAY ADAYI

KARAMAN’IN GENÇLİK SPOR ESKİ MÜDÜRÜ ADAY ADAYI
Memur Sendikası Karaman Eski İl Temsilcisi, Karaman Gençlik Spor eski İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden istifa ederek Milletvekili Aday Adayı oldu.
Aslen Karaman’ın Göcer köyünden olan Kasım Aydoğdu, istifasının ardından Karaman’a gelerek Parti İl Merkezinde Aday Adaylığı başvurusunu İl Başkanı Mehmet Er’e sundu. Başarılı Müdür Aydoğdu, seçim sürecinde istişarelere başlayarak çalışmalara hız vermesi bekleniyor.
KASIM AYDOĞDU KİMDİR? 
10.07.1971 Karaman doğumlu olan Aydoğdu, aslen Merkeze bağlı Göcer Köyündendir. Öğrenimini sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu, Anafartalar Ortaokulu, Karaman Lisesi, Burdur Eğitim Yüksekokulu, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Lisans Tamamlama Programını bitirerek eğitim camiası içersin de yer aldı. Erzurum Ilıca Halilkaya Köyü İlkokulu, Karaman Ermenek Tepebaşı Köyü İlköğretim Okulu, Karaman Merkez Kılbasan Kasabası İlköğretim Okulu,  Karamanoğlu Mehmetbey İlköğretim Okullarında öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Görevleri esnasında birçok merkezi ve mahalli hizmetiçi eğitim kurs ve seminerlerine katıldı. 2000 yılından beri güreş hakemliği yapan Aydoğdu görev yaptığı okullarda çalıştırdığı basketbol takımları il ve bölgede başarılı dereceler elde etti.  2002-2010 yılları arasında Memursen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen’de il başkanlığı görevinde bulundu. Kardelen Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyeliği,  Karaman Lisesi Mezunları Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyeliği,  Dil Edebiyat Derneği Karaman Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Karaman İnsani Yardım Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi birçok STK nın kuruculuğunu ve yöneticiliklerini üstlendi.  Karaman Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü görevinin ardından Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yapan Aydoğdu, 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri için Ak Parti Karaman Milletvekili Aday Adayı oldu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol