Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 12:45
Vali Yavuz, Yeni Yıla Çalışarak Giren Kamu Görevlilerini Ziyaret Etti

Güzelyalı Güvenlik Noktasındaki Polisleri Ziyaret Etti
İlk ziyaretini, Güzelyalı mahallesinde bulunan güvenlik kontrol noktasına yapan Vali Seddar Yavuz, burada görevli polis memurlarının yeni yılını kutladı ve tatlı ikramında bulundu. Buradaki polis memurlarıyla bir süre sohbet eden Vali Yavuz, polis memurlarına görevlerinde başarı dileğinde bulundu. 
 
Kontrol noktasında yapılan uygulamada durdurulan araçların sürücü ve yolcularının da yeni yılını kutlayan Vali Seddar Yavuz, sürücü ve yolculara da çikolata ikramında bulundu. İyi seneler dileğinde bulundu. 
 
 Eskipazar Güvenlik Noktasındaki Askerleri Ziyaret Etti  
Vali Seddar Yavuz, Güzelyalı güvenlik noktasına yaptığı ziyaretin ardından Eskipazar mahallesinde bulunan güvenlik kontrol noktasına geçti. Eskipazar güvenlik kontrol noktasında görevli askerlerin tek tek ellerini sıkan ve yeni yılını kutlayan Vali Yavuz, burada görevli askerlere de tatlı ikramında bulundu. Vali Seddar Yavuz, burada da trafik denetiminde durdurulan araçların sürücü ve yolcularının yeni yılını kutlayarak, çikolata ikramında bulundu.  
 
Cumhuriyet Güvenlik Noktasındaki Polisleri Ziyaret Etti
Eskipazar güvenlik noktasındaki askerleri ziyaretinden sonra Cumhuriyet mahallesinde bulunan güvenlik noktasına geçen Vali Yavuz, burada görev yapan polis memurlarının da yeni yılını kutladı. Yapılan trafik denetimi için durdurulan araçların sürücü ve yolcularının yeni yılını kutlayan Vali Yavuz, sürücü ve yolculara çikolata ikramında bulunarak, iyi seneler dileğinde bulundu.
 
112 Komuta Kontrol Merkezini Ziyaret Etti
Kontrol noktaları ziyaretinin ardından Turnasuyu mahallesinde bulunan 112 Komuta Kontrol merkezini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, burada görev yapan doktor ve sağlık personellerinin yeni yılını kutladı. Bir süre 112 Komuta Kontrol Merkezinin işleyişi ve verilen hizmetler konusunda bilgi alan Vali Yavuz, 112’nin asılsız ihbarlarla meşgul edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Lütfen 112’yi asılsız ihbarlarla meşgul etmeyiniz. Her bir asılsız ihbar, bir vatandaşımızın hayatına, canına mal olabilir. Böylesine ağır bir vebalin altına hiç kimse girmesin” diyerek vatandaşlarımıza duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulundu.
 
Yapımı tamamlanma aşamasına gelen yeni 112 hizmet binasıyla ilgili de bilgi veren Vali Yavuz, “Karapınar mahallesinde yapımı %95 aşamasına gelen yeni 112 binamızı 2019 yılında hizmete açacağız. Yeni binamızı hizmete açmakla birlikte tüm çağrı merkezleri burada tek çatı altında toplanacak” diye konuştu.
 
İtfaiye Teşkilatı Mensuplarını Ziyaret Etti
Vali Seddar Yavuz, 112 Komuta Kontrol merkezini ziyaretinin ardından Karşıyaka mahallesindeki ana yerleşke içinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli itfaiye teşkilatı personellerini ziyaret etti. Burada, İtfaiye Daire Başkanı Adnan Meral ve itfaiye personelleri tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz, itfaiye personellerinin tek tek elini sıkarak, yeni yılını kutladı. İtfaiye personelleri ile bir süre sohbet eden Vali Yavuz, itfaiye teşkilatının fedakarca görev yapan bir kamu hizmet birimi olduğunu ifade etti. İtfaiye teşkilatının her zaman yanında olduğunu belirten Vali Yavuz, itfaiye personellerine kazasız, belasız bir yıl dileğinde bulundu.
Ordu Devlet Hastanesi Acil Servisini Ziyaret Etti
Vali Seddar Yavuz, İtfaiye Teşkilatını ziyaretinin ardından, Ordu Devlet Hastanesinin Acil Servisini ziyaret etti. Burada görev yapan doktor, hemşire, hastabakıcı ve görevli memurlara karanfil vererek yeni yılını kutladı. Hastanede tedavi görev hastaları ve hasta yakınlarını da ziyaret eden Vali Yavuz, onların da yeni yılını kutladı. 
 
Yeni Yılın İlk Bebeğini Ziyaret Etti
Ordu Devlet Hastanesi ziyaretinin ardından Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine geçen Vali Seddar Yavuz, burada 2019’un ilk dakikalarında dünyaya gözlerini açan Erkan-Mavide Öztürk çiftinin bebeği Baran Alparslan’ı ziyaret ederek, bebeğe altın taktı. Gürgentepe ilçesinin Eskiköy mahallesinden olan Erkan-Mavide Öztürk çiftini ve ailesini tebrik eden Vali Yavuz, “Hayırlı, bereketli, uzun ömür diliyorum. Bahtı açık olsun inşallah. Hep bugünkü gibi mutlu bir hayatı olsun. Sağlık, sıhhat içinde büyütün yavrunuzu. Biz de ailenin mutluluğunu paylaşmak üzere buradayız” diye konuştu.
 
Sağlık Bakanlığı-Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ziyaret Etti
 Vali Seddar Yavuz’un, ziyaret programı kapsamındaki son durağı Sağlık Bakanlığı-Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Burada da hastanede görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarının yeni yılını kutlayan Vali Yavuz, acil serviste tedavi gören hastaları da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu ve yeni yılını kutladı. 
 
Ziyaretleri sonrası bir değerlendirmede bulunan Vali Seddar Yavuz, “2018 yılını geride bırakıyoruz ve yeni bir yıla yeni umutlarla, yeni heyecanlarla yol alıyoruz. Başta Ordulu kardeşlerimizin, aziz milletimizin ve tüm insanlığın yeni yılını kutluyorum. Yeni yılın hepimize huzur, barış, kardeşlik getirmesini ve özellikle ülkemizdeki kardeşlik bağlarının pekişmesini, geleceğin Türkiyesi’nin daha güçlü bir Türkiye olması yolundaki gayretlerimizin artmasını diliyorum” dedi.
 
Vatandaşların yeni yılı huzur içinde geçirmeleri için başta emniyet ve jandarma teşkilatı olmak üzere sağlık, zabıta, itfaiye gibi diğer kurumların bütün tedbirlerini aldığını belirten Vali Seddar Yavuz, “Bugün itibariyle jandarma ve emniyet birimlerimiz 301 ekip ile teşekkül ettirilmiş, 1.585 güvenlik görevlimiz vatandaşlarımızın yılbaşını huzur içinde geçirmeleri için görevlendirilmiştir. Ayrıca, 84 trafik ekibimiz emniyet ve jandarma ile birlikte oluşturulmuş trafik güvenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlanması noktasında gerekli tedbirleri alınmış bulunmaktadır” diye konuştu.
 
Sağlık kuruluşlarında da tüm sağlık görevlilerinin vatandaşların emri ve hizmetinde olduğunu söyleyen Vali Yavuz, özellikle alkol alan vatandaşların araç kullanmamasını, bu akşam için dikkatli ve duyarlı olmalarını istedi ve tüm vatandaşlara gösterecekleri duyarlılık için teşekkür etti. 
 
Vali Seddar Yavuz’un gerçekleştirdiği ziyaret programına, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Sağlık Müdürü Dr.Ergün Yanmaz ile bir bölümüne Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş da eşlik etti.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol