Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 12:41
ÖZEL ÇOCUKLARA MORAL GEZİSİ

Niğde Gençlik Merkezleri tarafından organize edilen etkinlikte Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri, Niğde Off Road kulübü araçlarıyla doğa gezisi yaptılar.
                2 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen etkinlikte özel çocuklarla tek tek ilgilenen Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi, gençlerin moral depolaması açısından bu tür etkinlerin sıklıkla yapılması gerektiğinin altını çizdiler.
Engelli olmanın hiç kimsenin tercihi olmadığına vurgu yapan Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarını kolaylaştırmak, karşılarına çıkabilecek tüm engelleri ortadan kaldırarak topluma entegre olmalarını sağlamak hepimizin en önemli görevi olmalıdır. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu bilinçle engelli vatandaşlarımızı hayata bağlayacak çalışmalar yapmalı, kabiliyetleri oranında iş hayatına katılımlarını sağlamalı, yaşamlarını kolaylaştırarak toplumun değerli bir parçası olduklarını hissettirmeliyiz.
“Canda ve gönülde engel olmaz” sözünden hareketle fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılmasını; zihinlerdeki engellerin kaldırılmasının ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamalıyız” ifadelerine yer verdi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol