Hasan Özen
Hasan Özen
13 Haziran 2019 Perşembe 13:56
BESYO ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI

Mezuniyet törenine KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fevzi Kılıçel, üniversitenin akademik ve idari personeli, davetliler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, KMÜ tanıtım filminin gösterilmesi ve halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmalarıyla devam etti.  
“Hedefi olmayan gemiye rüzgâr bile yardım edemez”
Törende ilk olarak söz alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu birincisi Selçuk Akbaş, kendisini hem gururlu, hem hüzünlü, hem de sevinçli hissettiğini belirterek şöyle konuştu: “Dört yıl önce çıktığımız bu yolu bugün burada sonlandırarak mezun oluyoruz. Mezun arkadaşlarım hedeflerinizi belirleyin ve hedeflerinize doğru ilerleyin. Şunu unutmayın ki hedefi olmayan gemiye rüzgâr bile yardım edemez. Bu süreçte önümüze çıkacak engeller karşısında yılmadan bu mesleğin kutsallığının farkına vararak eğitim sistemine değer katabilmek, yeni nesle yararlı olabilmek için çalışalım. İşimizi severek yapalım ve bir öğretmenden fazlası olalım. Bugün burada kocaman bir aileye veda ediyoruz. İnanıyorum ki yıllar geçse de bu aileyi, dostlarımızı, hocalarımızı gülümseyerek hatırlayacağım. Bugün burada bu konuşmayı yapmaya hak kazandığım için kendimle gurur ve onur duyuyorum. Bu yolda benden her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, her kararımda yanımda olan aileme, tecrübeleriyle bizlere ışık tutarak bizi hayata hazırlayan ve bize öğretmenlik mesleğinin önemini aşılayan tüm hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” 
“Yüksekokulumuz açısından başarılarla dolu bir yıl oldu”
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fevzi Kılıçel ise, “Bu yıl Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Spor Yöneticiliği Bölümünden toplam 111 öğrencimiz mezun olacak. 2018-2019 Akademik yılı yüksekokulumuz açısından başarılı bir yıl oldu. Üniversitemiz takımları başarıdan başarıya koşarak değişik spor dallarında kupalar ve madalyalar aldılar, bireysel sporlarda da önemli başarılar elde ettiler. Bu başarılarından dolayı sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Prof. Dr. Kılıçel, konuşmasının son bölümünde öğrencilere seslenerek şunları dile getirdi: “Mustafa Kemal Atatürk ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ demiştir. Biz de sizlerin aynı özelliklere sahip olarak yetişmiş olduğunuza inanıyoruz. Sizler dört yıl gibi uzun soluklu bir koşunun sonuna geldiniz ve bitiş ipini göğüslediniz. Size Yüksekokulumuzda yüklemiş olduğumuz bilgi ve becerileri hayatınız boyunca kullanacağınızı, doğruluktan ayrılmayacağınızı ümit ediyor, yolunuz ve bahtınız açık olsun diyorum.”
“Ömrünüz iyilik ve güzelliklerle dolsun”
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ise,”Üniversitemiz, sportif altyapısı bakımından ülkemizin en iyi üniversiteleri arasında yer almakla birlikte akademik başarı sıralamasında da üst sıralardadır. KMÜ olarak, görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle, ülkemizin yetişmiş insan kaynaklarına katkı sunmaya ve memleketimize canla başla hizmet etmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerine başladı.
Rektör Akgül konuşmasının devamında öğrencilere hitap ederek, "Sizler üniversiteye girmek için zorlu bir sınav vererek ter döktünüz, yüzlerce aday arasından ciddi bir performansla önemli bir başarı gösterdiniz. Beden, kalp ve zihin bütünlüğünü, disiplin, azim ve başarma aşkını en güzel şekilde ortaya koydunuz. Üniversitemizdeki eğitim-öğretim hayatınız boyunca da gerek katıldığınız ulusal ve uluslararası turnuvalarda gerekse derslerinizde her daim çalışmanın, kurallara ve fair play ruhuna bağlı kalmanın ve amacından kopmamanın size neler verdiğini bizzat tecrübe ettiniz. Bundan sonraki hayatınızda da tecrübelerinizi etrafınıza aktaracak, çağlar boyu öneminden hiçbir şey kaybetmeyen spor ve beden eğitimi konusunda topluma örnek olacaksınız. Sporu hayatının her anında yaşayan sizlerin katkılarıyla toplumumuzda daha çok kişi, enerjisini doğru alanlara kanalize etmeyi, dinçliğini ve sağlığını korumayı, fiziksel aktiviteler içerisinde zamanını daha yararlı bir şekilde değerlendirmeyi öğrenecek ve daha nitelikli sosyalleşme imkanına erişecektir.” dedi.
Son olarak Rektör Akgül öğrencilerin bugünlere gelmesinde büyük emeği olan ailelerine ve akademisyenlere teşekkür ederek şunları dile getirdi: “Kendi yeteneklerine güvenen, bileğinin hakkıyla başarılara imza atan, erdem ve ahlakla başarılarını taçlandıran tüm mezunlarımızı gönülden tebrik ediyor, kendilerine hayat yolunda üstün başarılar ve mutluluklar diliyorum. Ömrünüz iyilik ve güzelliklerle dolsun.” 
Rektör Akgül konuşmasının ardından okul birincisi Selçuk Akbaş’a hediyelerini verirken Akbaş da mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çaktı. Törenin son bölümünde ise yüksekokulda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Coşkulu tören, mezuniyet andının okunmasının ardından öğrencilerin diplomalarını alarak keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol