Hasan Özen
Hasan Özen
12 Ocak 2019 Cumartesi 11:41
VALİMİZ SAYIN TÜRKER ÖKSÜZ’ÜN BAŞKANLIĞINDA OCAK AYI MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI. MUHTARLAR “UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE” KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

Kars Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen toplantı; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından uyuşturucuyla mücadelede hedef, analiz ve faaliyetler hakkında yapılan bilgilendirme sunumları ile devam etti.
 
Toplantıda yapılan sunumların ardından muhtarlara hitap eden Valimiz Sayın Türker Öksüz, günümüzde tüm toplumların uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerle mücadele ettiğini belirterek; uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerin toplumsal sorunlara neden olduğunu söyledi.
 
Bir tek uyuşturucu vakasına dahi tahammül edilemeyeceğini belirten Sayın Valimiz, uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerle mücadelede toplumun tüm kesimlerine özellikle de muhtarlara büyük görev ve sorumluluk düştüğünü vurgulayarak, bu amaçla tüm paydaşların mücadele konusunda ortak hareket edilmesi gerektiğini söyledi.
 
Muhtarlardan özellikle uyuşturucuyla mücadelede konusunda güvenlik güçlerine destek olmalarını isteyen Sayın Valimiz: “ Ülkemizin uzun yıllardır amansız bir şekilde mücadele yürüttüğü bölücü örgüt, gerçekleştirdiği kanlı terör eylemlerini zehir ticaretinden elde ettiği kirli paralarla finanse ediyor. Geleceğimizin teminatı, istikbalimizin umudu olan evlatlarımızı bu tür tehditler karşısında korumak devletimizin en önemli, en öncelikli vazifesidir. Uyuşturucuyla mücadele sadece belli birimlerin, güvenlik görevlilerinin veya kamu kuruluşlarının işi değildir. Hiç kimsenin bu meselenin dışında görmemesi lazım. Bu konuda, devletin ve milletin el ele vermesi, tam bir dayanışma ve seferberlik ruhuyla hareket etmesi gerekiyor. Bu bağlamda; ilimizde de uyuşturucuyla mücadele kapsamında belirli periyotlarda yaptığımız toplantılarımızda bir takım önlemler alıyor ve uyguluyoruz. Bu çalışmalar 2019 yılında da toplumla, Yeşilay Cemiyetiyle işbirliği yaparak, okullarımızda, üniversitemizde ve diğer kurumlarda bilgilendirme toplantıları yapacağız. Öğrencilerimizin, gençlerimizin kültürel, sanatsal çalışmalara ve etkinliklere katılmalarını sağlayacağız. Uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı diğer maddelerle mücadele konusunda toplumun tam bir dayanışma ruhu içerisinde herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir. İnşallah, bu konuda seferberlik duygusuyla yapacağımız çalışmalarda başarılı olacağız. Bu çalışmalar ülkemizin geleceğini ilgilendiren bir çalışmadır. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 
   
Düzenlenen toplantıya; Valimiz Sayın Türker Öksüz, Vali Yardımcısı Serhat Karabektaş, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, Kaymakamlar, daire ve kurum amirleri ile merkez köy ve mahalle muhtarları katıldı. [09.01.2019]

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol