Hasan Özen
Hasan Özen
12 Ocak 2019 Cumartesi 11:43
VALİMİZ SAYIN TÜRKER ÖKSÜZ, ARPAÇAY 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE DEMOKRASİ ANITI’NIN AÇILIŞINI YAPTI

Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış programında; Valimiz Sayın Türker Öksüz, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Dünya Karapapak Türkleri Birliği Genel Başkanı Erkan Koçali tarafından birer konuşma yapıldı. 
 
Valimiz Sayın Türker Öksüz açılışta yaptığı konuşmada: “Bundan 104 yıl önce ecdadımız, bu ülkenin birliği uğruna, ülkemizin bekası için, ülkesini korumak için en değerli şeyleri olan canlarını bu ülke için feda ettiler. Biz böyle bir ecdadın torunlarıyız. Bugün burada özgür, bağımsız bir şekilde yaşıyorsak onlara çok şey borçluyuz. Bir kez daha Sarıkamış Şehitlerimiz, bu ülke için şehit olan tüm şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de ülkemizin, birliğine, beraberliğine kasteden hem içte hem dışta düşmanlarımız var, terör örgütleri var. Bu terör örgütlerine karşı hepimiz uyanık olmamız lazım. Sarıkamış’ı unutmuyorsak, Dumlupınarı unutmuyorsak, Çanakkale’yi unutmuyorsak, 15 Temmuz’u da unutmamamız gerekiyor. Hepimiz bu ruhla ülkemizi, devletimizi korumaya devam etmeliyiz. 15 Temmuz, bu ülkede Çanakkale ruhunun halen taze olduğunu gösteren ibretlik bir olaydır. O gün ülkemizin, birlik-beraberliğine, huzuruna kastedenler, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde karşılarında Türk Milletini buldular. Milletimiz, hep birlikte huzuruna, güvenliğine kasteden bu terörist yapılanmaya karşı en güzel cevabı verdi. Ama bu ruhu, hiçbir zaman elden bırakmadan hepimiz, bu ülkenin birliği, bütünlüğü için birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza etmeye devam etmeliyiz. O gün nasıl birlik-beraberliğe muhtaçsak bugün de muhtacız. Birlik-beraberlik içinde olduğumuzda başaramayacağımız hiçbir güçlük yoktur. 15 Temmuz şehitlerimize, Sarıkamış şehitlerimize, bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bu anıtın yapılmasında emeği geçen Dünya Karapapak Türkleri Birliği’ne, başkanına şükranlarımı sunuyorum. Umuyorum ki bu anıt, ibretlik bir vesika olur. Bu anıtla, içte ve dışta ülkemizin birliğine, beraberliğine kasteden herkese çok önemli bir mesajı vermiş oluruz ve bu ruhu asla kaybetmeyiz.” Şeklinde konuştu. 
 
Valimiz Sayın Türker Öksüz’ün konuşmasının ardından 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Anıtı’nın açılışı yapıldı ve Sayın Valimiz tarafından Dünya Karapapak Türkleri Birliği Genel Başkanı Erkan Koçali’ye plaket takdim edildi. 
 
Arpaçay Meydanında inşa edilen 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Anıtı’nın açılışına; Valimiz Sayın Türker Öksüz, Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Susuz Belediye Başkanı Murat Uray, Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın,  Dünya Karapapak Türkleri Birliği Genel Başkanı Erkan Koçali ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol