Hasan Özen
Hasan Özen
17 Şubat 2018 Cumartesi 10:41
BB’DEN ÖĞRENCİLERE KIŞ SPOR OKULU

KIŞ SPOR OKULLARI PROJESİ 45 OKULDA DEVAM EDİYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz aylarında öğrencilerin faydalanması için açılan ve yoğun ilgi gören Yaz Spor Okulları’ndan sonra bir ilke imza atılarak Kış Spor Okulları hizmeti de sunulmaya başlandı. İBB’nin okulların bahçesine yaptırdığı spor salonlarından 45’inde ücretsiz olarak Kış Spor Okulları düzenleniyor.

30 Ekim’de başlayan kış spor okulu hizmetinden 6 bin öğrenci faydalanıyor. Öğrencilere salonlarda alanında uzman 70 antrenör ve beden eğitimi öğretmeni spor yaptırıyor. Kış Spor Okulları projesi 18 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek.
6-15 yaş arasındaki çocukları kapsayan Kış Spor Okulları’nda basketboldan karateye, jimnastikten güreşe kadar takım ve bireysel sporlar olmak üzere 20 farklı branşta spor eğitimi veriliyor. Öğrenciler hafta içi okuldan sonra ve hafta sonu olmak üzere kış spor okulları hizmetinden faydalanıyor.

Kayıt sayısı arttıkça yeni salonların da dahil edildiği kış spor okullarına katılmak için spor salonunun bulunduğu okullara başvurmak gerekiyor.

OKUL SPOR SALONLARI’NDA HER YIL 2.5 MİLYON KİŞİ SPOR YAPIYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 184 okulun bahçesine spor salonu yaptı. Salonlarda her yıl 2,5 milyona yakın öğrenci, amatör sporcu, kulüpler ve vatandaşlar spor yapıyor. İhtiyacı olan okullara yeni spor salonlarının yapımı da devam ediyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol