Hasan Özen
Hasan Özen
12 Ocak 2019 Cumartesi 10:20
Vali Doğan, Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezini Ziyaret Etti.

10 Ocak 2018 günü Altınözü Muhtarlarla Buluşma toplantısının ardından Suriyeli misafirlerin kaldığı Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezini ziyaret eden Vali Doğan’a ziyaretinde Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Altınözü Kaymakm Bülent Uygur da eşlik etti. Vali Doğan burada Merkezi gezerek Suriyeli misafirlere verilen eğitim, sağlık, barınma hizmetleri ile mesleki eğitim kurslarını yerinde inceledi.

Vali Doğan barınma merkezinde Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur’dan bilgi alarak, burada okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ile sohbet etti. Suriyeli öğrencilerden oluşan koronun hazırladığı Türk Halk Müziği parçalarını dinleyen Vali Doğan öğrencileri tebrik ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.
 
Ziyaretin son bölümünde meslek öğrenmek suretiyle kendi imkanları ile ekonomik gelir elde eden Suriyeli misafirleri ziyaret eden Vali Doğan, burada üretilen çeşitli elişi dokuma ve süsleme ürünlerini inceledi.
 
Altınözü ilçesinde bulunan Ziyaret Karakolu’nu ziyaret eden Vali Doğan, sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla yapılan çalışmaları ve karakolda alınan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler aldı.
 
Vali Doğan, sınır güvenliği kapsamında yapılan çalışmalar hakkında 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç ve 2’nci Hudut Alayı Komutanı  Albay Ahmet Gürbüz’den bilgiler alan Vali Doğan’a ziyarette Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu ve Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur da eşlik etti.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol