Hasan Özen
Hasan Özen
11 Ocak 2019 Cuma 17:22
Gümüşhane Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Gümüşhane Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen programa Gümüşhane Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Belediye Başkanı Sayın Ercan Çimen, Gümüşhane Emniyet Müdürü Sayın Ömer Faruk Karataş, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla yürüyüş düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüşte açılan dev Türk bayrağı ve Atatürk posterinin arkasında yürüyen protokol üyeleri ve vatandaşlar sık sık “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” sloganları attı.

Gümüşhane-Bayburt karayolunun yürüyüş süresince ulaşıma kesildiği etkinlikte bazı öğrencilerin Türk dünyasının bayraklarını taşıdığı yürüyüş Emirler Mezarlığında ki şehit mezarlarında son buldu.

Burada okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından Şehit Özel Harekat Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş’ın mezarı başında açıklama yapan Sayın Valimiz, “Allah’a şükürler olsun ki bu millettin kahramanları hiç eksik olmadı” dedi.

Bütün Gümüşhanelilerle, öğrencilerle ve gençlerle birlikte 1915’te Sarıkamış Harekatın da şehit olan kahramanların yolundan gitmek için yürüyüşü gerçekleştirdiklerini kaydeden Sayın Valimiz, Türk milletinde kahramanların hiçbir dönem eksik olmadığını örnekleriyle aktararak, “Bir ve beraber olmak zorundayız, birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etmek zorundayız. Ülkemizi, bayrağımızı en üst seviyeye taşımak için hiçbirimizi ayırt etmeksizin sevmek durumundayız. Beraber, birlikte Türkiye olacağız. Birlikte güçlü bir memleket olarak ülkemizin değerlerini en yukarıya en yüce yerlere taşıyacağız. Sarıkamış’ta şehit olan bütün ecdadımızı rahmetle yad ediyorum. Vatanın, milletin bölünmez bütünlüğü uğruna can veren tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol