Hasan Özen
Hasan Özen
21 Şubat 2018 Çarşamba 15:21
SANAYİ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILDI

            Karaman Belediyesi tarafından sanayi ve üniversite yolundaki ulaşımı rahatlatmak için projelendirilen Sanayi Köprülü Kavşağı tamamlanarak bugün (21 Şubat 2018 Çarşamba) hizmete açıldı. Alparslan Türkeş Bulvarı, İbrahim Öktem Caddesi ve Atatürk Caddesi’nin kesiştiği noktada yer alan Köprülü Kavşak trafiğe açılmadan önce Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan köprüde incelemeler yaptı. Yapılan son kontrollerinin ardından köprülü kavşak trafiğe açıldı.

            Karaman’da ki cadde ve kavşakların daha düzenli ve modern olması adına ulaşım yatırımlarına bir yenisini daha eklediklerini söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Yol medeniyet demektir, bir şehrin damarları demektir. Bu damar ne kadar düzgün ve düzenli olursa şehir de o kadar rahat olur. Bu nedenle şehir içi ulaşıma, cadde ve kavşaklarımıza büyük önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için geliştirdiğimiz projelerden biri olan Sanayi Köprülü Kavşağı da çok şükür bugünden itibaren hizmete girerek araç trafiğine açıldı. Bazı kısımlarda devam eden peyzaj düzenlemeleri de kontrollü bir şekilde devam ediyor.

            Üniversiteye doğru giden sürücüler köprü üzerinden, Sanayi ve Alparslan Türkeş Bulvarı’ndan gelen sürücüler de alt kavşaktan istedikleri yöne ilerleyebilecekler. Günde 8 - 10 bin civarında aracın geçiş yaptığı bu hareketli kavşak artık çok daha güvenli ve akıcı bir hale geldi diyebiliriz. Sanayi Köprülü Kavşağı şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol