Hasan Özen
Hasan Özen
16 Şubat 2018 Cuma 16:45
ELİF VE MUSTAFA İSİMLERİ TERCİH EDİLDİ

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS),2017 sonuçlarından “İllere Göre En Çok Tercih Edilen Bebek İsimleri, 2017” konusunda bir basın bülteni hazırladı.

Karaman'da kızlarda Elif, erkeklerde Mustafa en çok tercih edilen isimler oldu

TÜİK Konya Bölge Müdürlüğü illerinden Karaman’da, kız bebeklerde Elif’ten sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Zeynep, Ebrar, Zümra, Miray, Azra, Ayşe, Defne, Hatice ve Asel oldu.

Erkek bebeklerde ise Mustafa’dan sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Yusuf, Emirhan, Mehmet, Ahmet, Ali, Eymen, Ömer, Metehan ve Alperen oldu.

Türkiye’de En çok tercih edilen bebek ismi kızlarda Zeynep, erkeklerde Yusuf oldu

TÜİK Konya Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre,2017 yılında doğan bebeklere konulan isimler incelendiğinde ülkemizde; kızlarda “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf”un ilk sırada tercih edilen isimler olduğu görüldü.

Kız bebeklerde Zeynep’ten sonra en popüler isimler sırasıyla: Elif, Defne, Hiranur ve Ebrar oldu. Erkek bebeklerde ise Yusuf’tan sonra en popüler isimler sırasıyla: Eymen, Ömer, Emir ve Miraç oldu.

Konya'da en popüler bebek ismi kızlarda Elif, erkeklerde Mustafa oldu ADNKS sonuçlarına göre, Konya’da, kız bebeklerde Elif’ten sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Zeynep, Ebrar, Zümra, Eslem, Erva, Hiranur, Ayşe, Hira Nur ve Ecrin oldu.

Erkek bebeklerde ise Mustafa’dan sonra en çok tercih edilen isimler sırasıyla: Mehmet, Yusuf, Eymen, Ahmet, Ömer, Ali, Ertuğrul, Ömer Halis ve Alperen oldu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol