Hasan Özen
Hasan Özen
19 Şubat 2018 Pazartesi 14:30
ÇİFTÇİ MAĞDUR OLDU

“Son günlerde Şeker Fabrikalarının satılması tekrar gündeme geldi. Biz Saadet Partisi olarak yıllardır özelleştirmenin yanlış yapıldığını savunduk, Devletin stratejik kurumlarının hiçbir suretle satılmaması gerektiğini diğerler kuruluşların ise Milli ve Manevi kıstaslar getirilerek, Milli kuruluşlara satılması gerektiğini belirttik. Buna rağmen iktidar işbaşına geldiği günden bu yana üreterek gerçek kalkınma yerine, borçlanarak sanal bir kalkınma modelini tercih etti ve aldığı borcu ödeyebilmek için ise hiçbir kıstas gözetmeksizin stratejik kurumları dahi adeta haraç mezat özelleştirdi. Yine bugüne kadar biz Saadet Partisi olarak pancar şekerinin stratejik bir ürün olduğunu, Şeker fabrikalarının daha işlevsel hale getirilmesini ve pancardaki kotanın tamamen kaldırılması gerektiğini vurguladık. Bu çabalarımız sayesinde geçtiğimiz yıllarda satılan şeker fabrikalarının satışı iptal edilmişti. Ancak ABD’li NBŞ lobisinin geçtiğimiz günlerde hazırladığı ve Türkiye’deki Şeker fabrikalarının satılmasını tavsiye ettiği raporun hemen ardından iktidar, 14 Şeker fabrikasını yeniden satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Biz Saadet Partisi olarak bu satışa karşıyız. Bu fabrikalar stratejik öneme haizdir. Daha önce çiftçi, bölgesindeki şeker fabrikasının satıldıktan sonra bir bahane ile kapatılması sonucu mağdur oldu, pancar ekemez oldu.” diyerek başlayan Şahin; daha sonra NBŞ’nin tehlikesine dikkat çekti.

NBŞ ANARŞİYE NEDEN OLUYOR

NBŞ’nin zehirden farksız olduğunu belirten Başkan Şahin; “ Bu fabrikaların satılmasının ekonomiye ve tarıma ciddi bir darbe indireceği açıktır. Ancak hemen her yıl kotası arttırılan NBŞ’nin tehlikesini Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu açıkça ortaya koymaktadır. Kurum, hazırladığı ve ilgili makamlara sunduğu raporda ‘NBŞ zehirdir, insan metabolizmasında anarşiye neden olduğunu’ belirtiyor. Rapordan anlaşılacağı gibi NBŞ toplum sağlığı için son derece tehlikeli. Bu rapora göre kanaatimiz, son yıllarda hastalıklarının artmasının başlıca sebebinin NBŞ olduğudur.” dedi.

RECEP ŞEKER’DEN HASSASİYET BEKLİYORUZ

Milletvekili Recep Şeker’den bu konuya hassasiyet göstermesini beklediklerini söyleyen Şahin; “NBŞ’nin insan vücudunda oluşturduğu bu travma bir çok hastalığa sebep oluyor. Biz NBŞ kotalarının biran evvel düşürülmesini, hatta sıfırlanmasını istiyoruz. NBŞ Fransa, Hollanda, İngiltere gibi ülkelerde yasak. ABD’ de ise NBŞ kotası 5 kat düşürüldü. Dikkat edelim aynı ABD bizden NBŞ kotalarını arttırmamızı ve şeker fabrikalarını satmamızı istiyor. Bu ABD’li NBŞ lobisine soruyoruz. Eğer bu NBŞ insan sağlığına zararlı değilse kalp, siroz, diyabet, obezite gibi hastalıklara yol açmıyorsa neden kendi ülkeniz NBŞ kotasını 5 kat birden düşürdü. Sizin amacınız Türk halkını maddi olarak sömürmek mi? Müslüman Türk halkını hastalandırıp savunmasız bırak mı? Konunun toplum sağlığı açısından son derece önemli olduğu aşikârdır. Önlem alınmaz ise telafisi çok zor sonuçları olacağı açıktır. Hekim olması münasebetiyle Karaman Milletvekilimiz Sayın Recep Şeker beyi, hem aldığı eğitimin gereği hem de İslam’ın emri gereği toplum sağlığını korumak için üzerine düşen görevi yapmaya davet ediyoruz. NBŞ zehrine karşı vereceği mücadelesinde biz Saadet Partisi olarak yanındayız. Kendisinden

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol