Hasan Özen
Hasan Özen
24 Aralık 2019 Salı 14:06
Öğretmenlere En Uzun Gecede Astro Bilgi Semineri

Programda ülkemizin önde gelen gökbilimcileri, ilimizde görev yapan fen bilimleri, fizik ve sınıf öğretmenleri ile bir araya geldi. Eğitimler; sunumlar, gözlemler ve uygulamalı atölye çalışmalarıyla gerçekleştirildi. 
Prof. Dr. Dursun Koçer’in oturum başkanlığında verilen eğitimler, Prof. Dr. Ethem Derman, Prof. Dr. Serdar Evren, Prof. Dr. Zeynel Tunca gibi Türkiye’nin alanında uzman gökbilimcilerin katılımıyla düzenlendi. 
İlimizde görev yapan fen bilimleri, sınıf, fizik ve matematik alanlarından oluşan 96 öğretmen, üç gün süren astronomi eğitimine katılarak uzman gökbilimcilerden eğitim alma fırsatı yakaladı. 
Program, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt'un açılış konuşmasıyla başladı. Işık kirliliği, gökadalar, yıldızların oluşumu, ötegezegenler, astroid madenciliği ve astrofotoğraf konularındaki eğitimler, sunum,  atölye çalışmaları ve gökyüzü tanıtımları ile devam etti. Yılın en uzun gecesi 21 aralıkta yapılan teleskop gözlemlerinin ardından son gün eğitimleri sonrasında genel değerlendirmelerde bulunuldu.
Hanımefendi Zehra Meral’in de katıldığı program büyük ilgi ve dikkatle izlendi. Program,  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından katılımcı öğretmenlere sertifikalarının verilmesinin ardında son buldu.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol