24 Ağustos 2019 Cumartesi 18:11
Öğrencilerimizden Bir Duyarlılık Örneği Daha

Eğitim öğretim yılı içerisinde çeşitli alanlarda sosyal faaliyetlerde bulunan okullarımızın örnek çalışmalarına bir yenisi de Kemal Reis İmam Hatip Ortaokulundan eklendi.

Kemal Reis İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri harçlıklarını biriktirerek, Türkiye’den binlerce kilometre uzaklıktaki Somali’de susuzlukla mücadele eden çocuklar için su kuyusu açtırdı.

2023 Eğitim Vizyonu içerisinde de vurgulanan aklı ve kalbiselim öğrenci yetiştirme hedefleri doğrultusunda, yaşadığı çevre ve dünyaya karşı sorumlulukları çerçevesinde Kemal Reis İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve velileri, okul yöneticileri ve öğretmenleri öncülüğünde örnek bir çalışma gerçekleştirerek Afrika da bir su kuyusu açtırdı.

Geçtiğimiz ramazan ayında öğrencilerle planlanan çalışma doğrultusunda Afrika’da günlük su ihtiyaçlarını giderme konusunda büyük zorluklar yaşayan kilometrelerce uzaklıktaki yaşıtlarının bu sıkıntılarını gidermeye yönelik gönüllü öğrenciler, harçlıklarıyla kısa sürede Somali’nin Baidoa bölgesinde bir su kuyusu açtırdı. Açılışın ardından evrak ve görüntüler Kemal Reis İmam Hatip Ortaokuluna ulaştı.

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Etem Çimen, yıl boyu gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetleri içerisinde öğrencilerin duyarlılıklarının artırılmasına yönelik gerek sınıf içi gerekse okul geneli çalışmalar yapıldığını, böylelikle öğrencilerin mahallelerinden yaşadığı şehre sorumluluk bilinciyle yardımlar gerçekleştirildiğini söyledi. Su kuyusu açılışının da bu kapsamda düzenlendiğini belirten Okul Müdürü Çimen, böylelikle öğrencilerin istedikleri takdirde yakın çevreden başlayarak dünyanın çok uzak noktalarında bile iyiliğe ortak olabileceklerini gördüklerini dile getirdi.

Okul yöneticileri ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt "Öğrencilerimizi sorumluluk duygusuyla farkındalık oluşturacak davranışları sebebiyle kutluyorum. İnsanlık olarak merhamet en büyük gücümüzdür. Okullarımızda benzer çalışmalarla yardıma muhtaç komşumuza, akrabamıza, sokaktaki hayvanlara da aynı hassasiyeti göstermeyi aşılıyoruz. Bunun gibi güzel örnekleri ilimizden çıkarmaya devam edeceğiz. Okul yöneticilerimize ve öğretmenlere, öğrencilerimize ve onları yetiştiren velilere duyarlılıkları sebebiyle teşekkür ediyorum. " dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol