Hasan Özen
Hasan Özen
26 Nisan 2018 Perşembe 12:31
Öğrenciler Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından açıldı. Açılış programına, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karaman Valisi Sayın Fahri Meral’in eşi Hanımefendi Zehra Meral, Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Kenan Ateş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Hanımefendi Zehra Meral ve Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Kenan Ateş birlikte açılış kurdelesini kesti.
Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin öğretmenlerinin danışmanlığında hazırladıkları birbirinden güzel ve ilginç projeleri Bilim Fuarında sergilendi. Proje sahibi öğrenciler, projelerinin yapılış amaçlarını ve çalışma sistemlerini uygulamalı olarak davetlilere anlattılar.
Bir diğer Bilim Fuarı ise Necati Yeniel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde açıldı.  Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Hanımefendi Zehra Meral ve davetiler fuarı gezdiler.
Birbirinden farklı 38 projenin sergilendiği fuarda öğrenciler projelerini ve çalışmalarını anlatarak kendilerini ifade etme fırsatı da buldular.
Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Bilim Fuarları ile kapılarını davetlilere açan bir diğer kurum oldu. Açılış programına, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Kenan Ateş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Koordinatör öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu 20 projeyi ziyaret eden protokol üyeleri çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı.
Ayrıca İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile Hanımefendi Zehra Meral, Karaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi okul yöneticileri ve velilerinin işbirliği ile hazırlanan yılsonu etkinliğine katıldı. Özel öğrencileri ve velileri ile bir araya gelen Mevlüt Kuntoğlu ve Hanımefendi Zehra Meral onlarla bir süre sohbet etti.
Düzenlenen yılsonu etkinleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 85. Yıl Milli Egemenlik İlkokulu tarafından hazırlanan pilav şenliğine katıldı. Yılsonu etkinlikleri kapsamında veliler tarafından hazırlanan katı sanatı sergisini de gezen Kuntoğlu el emeği göz nuru eserlere tam not verdi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol