Hasan Özen
Hasan Özen
26 Nisan 2019 Cuma 20:00
Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesinden Bir İlk

Karaman’da ilk kez gerçekleştirilen Etkinlik Tabanlı İngilizce Festivali, İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi SKS Çalıştay Salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Çalıştay, 20 İngilizce öğretmeni ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi
Çalıştayın açış konuşmasını yapan Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Ahmet Aydoğdu, “English Fest 19”  isimli çalıştayın ilimiz merkezinde bulunan 20 ortaokulun İngilizce öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildiğini ifade ederek programa destek veren KMÜ Rektörlüğüne, katılımcılara ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. 
Ardından selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, teknolojiyle birlikte gençlerin dünya ile entegreolmayı sağlayacak iletişim yollarının da çok hızlı geliştiğini belirterek günümüzde artık yabancı dil bilmenin bir ayrıcalık değil gereklilik olduğunu belirtti. Böyle bir etkinliğin Karaman’da gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğunu, gelecek yıllarda da etkinliğin büyüyerek sürmesini istediğini belirtti.
“Başarılarımız ana sütü gibi olan Türkçemizi de korumayı ve geliştirmeyi sağlayacaktır.”
Dünyanın hızlı değişikliklerle şekillendiğini vurgulayan İl Müdürü Abdurrahman Kurt, “Yeni iletişim yollarının açılmasıyla ülkeler arasında adeta sınırlar kalktı. Bu esaslı değişiklik bugünden yarına hazırlıklarımız ve gelişim materyallerimizi de yenileme, geliştirme zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Yabancı dil becerimizle birlikte bilimden teknolojiye, sanat dallarından ekonomiye ve eğitime, alanımızda sağladığımız başarılarla ana sütü gibi olan Türkçemizi de korumayı, geliştirmeyi sağlayacaktır.” dedi.
Çalıştayın verimli geçmesi dilekleriyle konuşmasına son veren İl Müdürü Kurt, programın hazırlanmasında emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Okul Rehber Öğretmeni Esma Yalçıner, okulda yürütülen çalışmalar, okul başarıları ve yürütülen projeler hakkında katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu.
Etkinlik Tabanlı İngilizce Festivali; KAHOOT, TARSIA, KAMISHIBAI, SİMON SAYS gibi uluslararası eğitim araçları ile gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti. Eğitici etkinliklerin sonunda katılımcı öğrenciler İngilizce şarkı yarışmasında, performanslarını sergilediler. Programda görev alan Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfı öğrencileri organizasyonun her aşamasında yer alarak performansları ile göz doldurdular. 
Program, katılımcı öğretmen ve öğrencilere belge verilmesi ile sona erdi.  
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol