Hasan Özen
Hasan Özen
29 Mayıs 2019 Çarşamba 16:22
‘EĞİTİMDE DİJİTAL KUŞAK GEN Z ETKİSİ’ SEMİNERİ

Kıbrıs İlim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş okul yöneticilerine ve rehberlik öğretmenlerineEğitimde Dijital Kuşak Gen Z Etkisi konulu seminer verdi.
Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş’ın İl Milli Eğitim Müdür V. Nurettin Doğan’ı ziyaretin ardından gerçekleşen seminerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda okul yöneticilerine ve rehber öğretmenleriyle bir araya geldi. 
Doğum tarihlerine göre kuşakların sınıflandırılmasıyla ilgili bilgiler vererek seminerine başlayan Selman Arslanbaş, X, Y ve Z kuşaklarının genel özelliklerinden bahsederek kuşaklar arası karşılaştırmalarda bulundu. 
Z kuşağının genel alışkanlıklarının teknolojiyi ve sosyal ağlarla şekillendiğinin altını çizen Arslanbaş, bu durumun toplumsal hayatı birçok yönden etkilediğini söyledi. Eğitimde istenen başarıya ulaşılabilmesi için eğitim liderinin bu neslin beklentilerine göre kendilerini yetiştirip güncellemesi gereğini vurgulayan Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş yeni nesil öğretmenin profili ile ilgili açıklamalarda bulundu. 
Karamanlı hemşehrileriyle eğitim içerikli bir programda buluşmanın kendisini mutlu ettiğini belirten Selman Arslanbaş günün anısına İl Milli Eğitim Müdür V. Nurettin Doğan’a plaket takdim ederken İl Milli Eğitim Müdür V. Nurettin Doğan ise Selman Arslanbaş’a hediye verdi.
Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol