Hasan Özen
Hasan Özen
23 Şubat 2018 Cuma 15:04
Dudullu'dan Bostancı istikametine doğru kazı yapan Köstebek diye tabir edilen TBM makineleri ile Kayışdağı'ndan tarafından kazı yaparak Dudullu tarafına gelen TBM makineleri Modoko Metro İstasyonu’nda buluştu.   Modoko Metro İstasyonunda tünelle

“Bizlerin ve sizlerin görevi ülkede cehaletle savaşarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaktır”

Düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Karaman’ın eğitim alanında en başarılı illerden biri olduğuna dikkat çekerek başarının mimarları olarak öğretmenleri ve öğrencileri işaret etti. Kuntoğlu, “Bizlerin olduğu kadar sizlerin de hedefleri var. Amacımız, koyduğumuz hedeflere ulaşabilmektir. Birlikte girdiğimiz bu yolda bizim görevimiz ise sizlere rehberlik ederek sizleri iyi bir geleceğe hazırlamak. Sizlere yol göstermek adına liselerimizde kariyer günlerimiz devam ediyor. Sizlerden beklentimiz bütün bu programlar ve çalışmalar yapılırken sizin de burada her çiçekten bir bal almak için dikkatinizi toplamanınızdır.  Bizlerin ve sizlerin görevi ülkede cehaletle savaşarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaktır. Programı düzenleyenlere, konuşmacı olarak katılan Eğitim Uzmanı Mehmet Ekinci’ye ve İsmail Erdem’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Bizim geleneğimizde, inancımızda esas olan çalışmak, üretmek, topluma faydalı olmak vardır”

Çalışmanın, sevginin göze görülebilen şekli olduğunu ifade ederek açış konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, konuşmasının devamında “İnsanın fıtratı çalışmak ve üretmek üzere programlanmıştır. Geleceğin mesleği denince az çalışmayla çok para kazanma, itibarlı bir meslek sahibi olma akla gelmemelidir. Bizim geleneğimizde, inancımızda esas olan çalışmak, üretmek, topluma faydalı olmak vardır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kurt, kutsal meslek kavramının, insana hizmet etme, helal lokma kazanma vasıflarıyla oluşacağını belirterek “Kutsallığa; insana hizmet etme, helal lokma kazanma tarafından bakmak gerekiyor. O zaman bütün mesleklerin kutsal, mübarek olduğunu anlarız.” şeklinde konuşmalarına devam etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt’un açış konuşmasının ardından konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü İsmail Erdem, gerçekleştirilecek seminerler hakkında kısa bir bilgi vererek sözü Eğitim Uzmanı Mehmet Ekinci’ye bıraktı.

“Doktor, mühendis, avukat olmak hedef değil, araç değerlerdir”

Üniversite için eğitim danışmanlığı da yapan Eğitim Uzmanı Mehmet Ekinci, tüm varlıkların mükemmel bir uyumla hareket ettiğini belirterek bu uyumun bozulmaması için insanın sorumluluklarının farkındalığıyla çalışması gerektiğini belirtti.  Eğitim Uzmanı Mehmet Ekinci, “Vatana millete hayırlı evlat olmak için çalışıyorum, demek için ne yaptıklarınıza bakmak lazım. Başarı için hedef belirlemek gerekir. Doktor, mühendis, avukat olmak hedef değil, araç değerlerdir. Asıl önemli olan amaç değerlerdir.” şeklinde konuştu.

Ülkemizde öğrencilerin yaşadığı temel sorunun kendilerini ve ne yapabileceklerini tanımaması olduğunu vurgulayan Mehmet Ekinci, “Siz neredesiniz, değeriniz nedir, hayalleriniz var mı, nasıl yaşamak istersiniz, nasıl yapabilirim, sizin tercihleriniz neden sizi tercih etsin, hangi versiyonunuzu kullanıyorsunuz?” gibi sorularla öğrencilerin hedeflerine yönelik bilinç oluşturma çalışmalarında bulundu.

Video ve görsellerle gerçekleştirilen sunum sonrasında öğrenciler, Eğitim Uzmanı Mehmet Ekinci’ye sorularını yönelterek sınav ve ders çalışmaya ilişkin cevaplar aldılar. Ekinci, sosyal medya üzerinden de kendisine ulaşan herkese imkânı oldukça yardımcı olmaya çalıştığını belirtti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol