Hasan Özen
Hasan Özen
12 Aralık 2019 Perşembe 02:01
“BİZDEN” Bülteni Öğretmenlerle Velileri Buluşturacak

Eğitimin toplumumuzun ortak buluşma noktası olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, toplumun her kesiminin el birliği ve çabası ölçüsünde daha kolay ve büyük başarılar elde edilebileceğini söyleyerek velilerle iletişimin daha da kuvvetlendirileceğini belirtti.
 “Perşembe akşamı tüm öğretmenlerimiz velilerimizin evlerine misafir olacak”
Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı "BİZDEN" adlı bültenin Karaman’daki tüm öğrenci velilerine ulaştırılacağının altını çizen İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Sayın Bakanımızın ifadeleriyle okuldan aileye, aileden öğrenciye geçen bir etki oluşturması temennisiyle ortaya konan bu bülten ve öğrencilerimizin eğitimine ilişkin Karaman’daki tüm öğretmenlerimizin perşembe günü eş zamanlı gerçekleştireceği aile ziyaretlerinde velilerimizle buluşmak istiyoruz. Perşembe akşamı tüm öğretmenlerimiz belki de şehrimizde bir ilki gerçekleştirerek velilerimizin evlerine misafir olacak” dedi.
 “Birlikte hareket edecek, birlikte gelişeceğiz”
Bülten içeriğinden bahseden İl Müdürü Çalışkan, “Bakanlığımızın ‘BİZDEN’ bülteninde bilişim teknolojileri ile medya araçlarının güvenli kullanımı ve uyku saatleri konularında velilere tavsiyelerde bulunuldu. Evlerin okul dışında öğrencinin iyi vakit geçireceği, paylaşımların yoğun olarak yaşandığı mekânlar olması sebebiyle arzulanan nesillerin yetişmesi için bizler velilere tavsiyelerde bulunurken velilerimizin de önerilerine her zaman açığız. Daha iyi için velilerimizle birlikte hareket edecek, birlikte gelişeceğiz. Biz öğretmenler olarak bu sinerjiye inanıyor ve güveniyoruz.” diye konuştu.
Son olarak İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, veli öğretmen iş birliğini artırmaya yönelik ziyaretler esnasındaki özçekim görüntülerinin sosyal medyada paylaşımı için perşembe akşamı #velilerimizemisafiriz başlığının açılacağını sözlerine ekledi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol