Hasan Özen
Hasan Özen
12 Haziran 2019 Çarşamba 10:43
AVRUPALI EĞİTİMCİLERDEN İL MÜDÜRÜ ABDURRAHMAN KURT’A ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, İspanya, Litvanya ve Romanya’dan gelen eğitimciler katıldı.
Karaman’a hoşgeldiniz diyerek konuşmasına başlayan İl Müdürü Abdurrahman Kurt, Avrupalı misafirlerini ilimizde ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu dile getirdi. Abdurrahman Kurt, “Proje ile farklı ülkelerden gelen eğitimcilerle öğretmenlerimizi buluşturuyoruz.Proje, etkileşim halinde olan ilgili kurumların bilgi ve becerilerini geliştirmesi açısından katkılar sunmaktadır” dedi.
Türkiye’nin eğitime önem veren bir ülke olduğunun altını çizen İl Müdürü Kurt, “Türkiye genç nüfusu ve potansiyeli yüksek bir ülke. Türkiye’de 18 milyon öğrenci, bir milyonda öğretmen var. Öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim alabilmesi için diğer ülkelerde uygulanan güzel örneklerin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Ülkenizde eğitim alanında uygulamış olduğunuz güzel örnekleri burada paylaşmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Toplantının son bölümünde İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt,Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması projesine katılan eğitimcilere sertifikalarını verdi.
 Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol