Hasan Özen
Hasan Özen
11 Ocak 2019 Cuma 14:23
Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ İlçe Ziyaretlerine Kapsamında İskilip İlçemizi Ziyaret Etti

Ziyarette Sayın Valimizle birlikte İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman Başbuğ ve il idare şube başkanları da hazır bulundular.
İlk olarak İskilip Kaymakamlığını ziyaret eden Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi burada Kaymakam Bayezit Bestami Alkan, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ve ilçe idare şube başkanları tarafından karşılandı. Sayın Valimiz Kaymakam Bayezit Bestami Alkan’dan ilçenin durumu ile ilgili brifing aldı.
İskilip Kaymakamı Bayezit Bestami Alkan’ı ziyaret ettikten sonra İkipınar köyünü ziyaret eden Sayın Valimiz İkpınar köyü muhtarı Ali Güler’den köyün durumu ile ilgili bilgi aldı.
İkipınar Köyü  ziyaretinin ardından İskilip Belediye Başkanlığını ziyaret eden Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Recep Çatma’dan çalışmaları hakkında brifing aldı.
Sayın Valimiz İskilip ziyareti kapsamında resterasyonu devan eden Redif Kışlası’nda incelemelerde bulunarak, Alimler Müzesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaret programı kapsamında Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, İskilip Öğretmenevinde merkez ve köy mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek bir istişare toplantısı yaptı. Toplantıya il idare şube başkanları ve ilçe idare şube başkanları da katıldı.
Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Sayın Valimiz konuşmasında;
“Çorum ilinde görev başlayalı yaklaşık iki ay oldu. İki aydır fırsat buldukça ilimize bağlı ilçeleri de ziyaret etmeyi düşünüyorum. Bu kapsamda bugün İskilip ilçesine geldim. Önce Kaymakamlığımızı ziyaret ederek başladık İskilip İlçemiz Hititlilerden, Danişmentlerden, Osmanlılardan günümüze kadar gelmiş kadım şehirlerimizden çok köklü ve tarihi bir şehir.
Kaymakamlığımızı ziyaretten sonra İkipınar köyüne ziyarette bulunduk. İkipınar Köyünde daha önceden 1983 yılında bir heyelan olmuştu. Heyelan sonucu köyün 40 hanesi aşağıda Manastır bölgesine taşınmışlardı.
Fakat yukarıda yine on sekiz hane o günkü başvuruda bulunamadıklarından dolayı hak sahibi olamadıklarından dolayı köyde kalmışlardı. Tabi hala heyelan durumu devam ediyor. Köylüler bu durumdan dolayı mağdurlar. Hem onların sıkıntılarını yerinde görelim. Hem de neler yapabiliriz. Ne gibi çözüm üretebiliriz gayesiyle ziyaretimize orayı da dâhil ettik. İnşallah İkipınar Köyü ile ilgili Heyelandan zarar gören vatandaşlarımızla ilgili önümüzdeki günlerde çalışmalarımız devam edecek. Dünde Valiliğimizde bir toplantı da düzenlendi. Vali Yardımcımızın Başkanlığında, İskilip Kaymakamlığımız, köy muhtarımız, Çevre ve Şehircilik Müdürümüz, Milli Emlak Müdürümüz, Afad Müdürümüz de iştirak ettiler.
Çözüm arayışlarımız devam ediyor. Daha Sonra Belediye Başkanlığımızı ziyaret ettim. Valilik görevine başladığımızda ziyarete gelenleri iade-i ziyaretlere de devam ediyorum. Bu kapsamda Belediye Başkanlığımızı ziyaret ettim. Biraz sonrada Köy muhtarlarımızla köylerin sorunlarına yönelik olarak onlarla iştişarelerde bulunmak maksadıyla bir arada olacağız, onları dinleyeceğiz. Birkaç ziyaretten sonra da bu günkü ziyaretimizi tamamlayıp Çorum’ a döneceğiz.” dedi.
Toplantıda muhtarlarımızdan, mahalle ve köylerin sorunlarını dinleyen Sayın Valimiz talep ve istekler konusunda beraberinde gelen daire amirlerini talimatlandırdı.
Sayın Valimiz toplantının adından, İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunu ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunu ziyaretinin ardından İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni binasında ve inşaatı devam eden Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksek Okulu binasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
İskilip’te devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceleyerek, iade-i ziyaretlerde bulunan Sayın Valimiz İskilip ilçemizden ayrıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol