Hasan Özen
Hasan Özen
09 Ocak 2019 Çarşamba 11:01
VALİ ÜMİT OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Bolu Bilim Koleji’nde okul kurucusu Orhan Can ve Okul Müdürü Zafer Bacıoğlu tarafından karşılanan Sayın Valimiz, ziyarette ilk olarak okulun fiziki durumu ve eğitim kadrosu ile ilgili bilgiler aldı.
 
DERSLİKLER GEZİLDİ
 
Ziyarette okulun derslikleri ve etkinlik sınıflarını gezen Sayın Valimiz, öğrencilerle de bir araya geldi. Öğrencilere kendini tanıtan ve onlara sorular soran Valimiz Ahmet Ümit, öğrencilere ilerideki hedefleri, hangi lise ile hangi üniversiteye gidip hangi meslekleri yapmak istedikleri ve hayatta bazı dikkat edilmesi gereken hususları öğrencilerle paylaştı.
 
Öğrencilerin de sorularını yanıtlayan ve onlara ülkemiz için çok önemli bireyler olduklarını ve gelecekte ülkemizi çok daha iyi yerlere getirmek için kendilerine büyük sorumluluklar düştüğünü öğrencilere aktaran Bolu Valisi Ahmet Ümit, “İnsanı insan yapan değerler insanın ruhuna dokunan sevgi, saygı ve iyilik gibi değerlerdir.  Bunlarla birlikte millet olarak en önemli değerlerimizden olan Şehitlik ve Gazilik gibi değerlerimize de sahip çıkmalı ve ön palana çıkartmalıyız. Millet olarak bu topraklar üzerinde daim olmamızın esası her bir karış toprağında Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin kanlarının olmasıdır. Onlara olan borcumuzu ödemek için her zaman daha çok çalışmalıyız. Sizlere eğitim hayatınızda başarılar dilerim” dedi.
 
ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU
 
Bilim Koleji ziyaretinde öğretmenlerle de bira raya gelen Sayın Valimiz, daha güçlü bir Türkiye için bireyler yetiştirmede öğretmenlerin çok büyük sorumluluğu olduğunu dile getirerek, “Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşlikten alarak bu topraklara huzur ve barış getirmiş bir milletin evlatlarıyız. Bu bilinci ülkemizin geleceği ve milletimizin umudu olan çocuklarımıza benimseterek vatanına, milletine yararlı bireyler olmalarına katkı sağlamalıyız. Sizlere evlatlarımızın eğitimlerini en iyi şekilde almaları ve onların sosyal sorumluluk bilinci kazanmaları için gösterdiğiniz gayretlerden dolayı teşekkür ederim.
 
Her seviyede ve her yaşta öğretmen çok önemli bir güçtür. Öğretmen bir öğrenciyi vezir de yapar, rezil de yapabilir.
 
Annesi veya babası olmayan, ailevi problemleri olan çocuklarımızı tespit ederek onlarla daha çok ilgilenmelisiniz. Çocuklarımıza adaletli davranarak onların rol modeli olmalısınız. Çünkü bizim vizyonumuz adalet. Bu bağlamda siz öğretmenlerimizin sorumlulukları çok büyük. Sizlere görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.
 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol