Hasan Özen
Hasan Özen
07 Ocak 2019 Pazartesi 11:45
BİLECİK VALİSİ ŞENTÜRK GÖREVİNE BAŞLADI

Vali Şentürk, Bilecik Valiliği önünde Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkanı Nihat Can, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri ile valilik personeli tarafından karşılandı.
 
Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 26 Aralıkta atandığını ve bugün itibariyle Bilecik Valiliği görevine başladığını anımsatan Vali Şentürk, kuruluş ve kurtuluşun şehri olan Bilecik'te vali olarak göreve başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.  
 
Bu görevi tevdii etmelerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya şükranlarını sunan Vali Şentürk, şöyle konuştu: 
 
''Şunu biliyoruz ki, bu görevler birer nöbettir ve sorumlulukları son derece yüksektir. Göreve talip olmak değil verilen görevin hakkını vermektir esas olan. Bu makamlar bugün var yarın yok. Bunun idraki içerisindeyiz. İlimize her yönüyle öncelikle vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlama noktasında zaten huzurlu olan ilimizi daha da geliştirme, vatandaşımızın refahını ve mutluluğunu artırma noktasında paydaş olan bütün birimlerle çalışacağız. Bu noktada paylaşımcı olacağız. Hizmet noktasında hep beraber burada hoş seda bırakmak arzusundayız. Onun ötesinde buradan alıp götürebileceğimiz bir şey yok. Ben çok farklı görevlerde bulundum. Son olarak İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlğü görevinde bulundum. Orada oluşturduğumuz güzel dostluklarla buraya geliyoruz. Eğer iyi hizmetlere vesile olduysak, bu mutluluğumuzu, hatıralarımızı taşıyoruz.''  
 
Bilecik'in butik bir şehir olduğunu ifade eden Vali Şentürk, sözlerine şöyle devam etti: 
 
''Üniversitesi ve sanayisiyle, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle beraber bunları harmanlayarak öncelikle burada yaşayan insanların hem huzurunu hem de refahını artırabilme noktasında ortak bir anlayış ile yapıcı bir yaklaşım ile herkesi kucaklayabilecek bir dille, bireysel hakları koruyarak, kamu yararını da üstün tutarak hizmet etmeye çalışacağız. Bu noktada bize el uzanan herkesle beraber çalışacağız. Bencilliğimiz olmayacak. Hep beraber kamu adına taş üstüne taş koymak isteyen kim varsa onlarla beraber yürüyeceğiz. İyi niyetle ve samimiyetle sorunların üstesinden, var olanları daha da hafifletmeye çalışacağız. Temel şiarımız bu olacak.''
 
Ülkenin birliği, beraberliği ve bütünlüğü anlamında tehdit oluşturan ne varsa karşı duruşlarının net olduğunu vurgulayan Vali Şentürk, ''Bu uğurda şehitlerimizin yakınlarıyla ve gazilerimiz ile özel ihtiyaç duyan kesimleri gözeteceğiz. Mağdurumuza hep beraber sahip çıkacağız ve bu anlayışta olacağız.'' dedi.
 
Eğitim ve spor faaliyetlerinde, ezbercilik anlayaşının ötesine geçerek, uygulama gayreti içerisinde olacaklarını belirten Vali Şentürk, sözlerini şöyle tamamladı:
 
''Burası potansiyeli çok yüksek bir yer. Bilecik, Marmara, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu gibi dört bölgenin kavşağında olan bir yer. Büyükşehirlerin arasında kalan bir yer olarak, bu potansiyeli çok iyi kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. 6 adet Organize Sanayi Bölgemiz var. Var olan potansiyelin çok iyi şekilde değerlendirilebilmesidir. İmkanların heba edilmemesidir. Bu yönüyle öncelikle yapılan işlerin hakkını verme çabası içerisinde hep beraber olmamız gerektiğini düşünüyorum. Arkasından yeni alanlarda ihtiyaç oldukça dışarıya da açılarak, ilimizin daha da gelişmesi, refahın artması noktasında hep beraber çalışacağız.''

Vali Şentürk, görevinin hem kendisi açısından hem de Bilecik açısından verimli ve başarılı görev olması temennisinde bulundu. 
 
Vali Şentürk, daha sonra Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile İçişleri Bakanlığı birim müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol