Hasan Özen
Hasan Özen
05 Ocak 2019 Cumartesi 16:39
VALİMİZ MUSTAFA MASATLI GÖREVİNE BAŞLADI

Hava yolu ile Kars Havalimanına gelen Vali Masatlı, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Salih Kalkan, İl Jandarma Komutanı Selçuk Özdem ve İl Emniyet Müdürü V. Mustafa Turan tarafından karşılandı.
 
Karşılamanınardından Ardahan’a geçen Vali Masatlı, jandarma ve polis uygulama noktalarında görevli kahramanları ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi.
Vali Masatlı daha sonra Valilik bahçesinde Damal bebeği kıyafetli öğrenci tarafından çiçekle karşılandı. Karşılama programında hazır bulunan protokol üyeleri, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri, muhtarlar, esnaf, vatandaşlar, STK ve oda temsilcileriyle tek tek görüşen Vali Masatlı, makamına geçerek görevine başladı.
Basın mensuplarıyla ilk basın açıklamasını gerçekleştiren Vali Masatlı, “Ülkemizin serhat şehri, sınır bekçisi Ardahan’da, onur verici bir göreve atanmamdan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.
 
Vali Masatlı daha sonra şunları söyledi: “Bu göreve beni layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için görev yapan tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor ve bu toprakları bize vatan Sultan Alparslan’dan bugüne kadar bu vatan için şehit olan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin çok kıymetli aile bireylerine sağlık ve esenlikler diliyorum.
 
Ülkemizin serhat şehri, sınır bekçisi Ardahan’da, onur verici bir göreve atanmamdan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Tarihi ve doğal zenginliği ile yüreği büyük insanların yaşadığı bu topraklarda hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini, bu sorumlulukla hizmet edeceğimi belirtmek isterim. Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 hedefine odaklı, büyüyen bir Türkiye ve Ardahan için yorulmadan çalışıp, hep beraber hedeflerimize odaklanarak şehrimizi en üst seviyelere taşımaya gayret edeceğiz. Ardahan Halkının daha huzurlu ve müreffeh bir hayat sürmesi için elimizden gelen gayreti sonuna kadar ortaya koyacağız. ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir.’ ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.’ ilkelerini düstur edinerek bıkmadan, usanmadan, kapımızı ve gönlümüzü Ardahanlılara açarak tüm halkımızın hizmetinde olacağız. İnsanı merkeze koyan, ayrım yapmadan, diğerkâmlık duygularıyla Ardahan’ın geleceğine katkı yapmak için elimden geleni yapacağıma kimsenin şüphesi olmasın. Bizler iradenin asıl sahibi olan Ardahan Halkının hizmetkârlarıyız. Çocuklarımıza, gençlerimize daha yaşanabilir bir Ardahan bırakmak için her tür çalışma içerisinde olacağız. Ardahanlı Vatandaşlarımızla, Milletvekillerimizle, Belediye Başkanlarımızla, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerimizle, Muhtarlarımızla, Siyasi Partilerimizin Temsilcileriyle, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Basın ve Medya Kuruluşlarımızın Değerli Temsilcileriyle yakın bir iletişim içerisinde olacağız. Önceden başlanmış ve yürütülmekte olan çalışmaları aynı titizlikle takip edeceğiz.
 
Bu kapsamda ilimizin gündeminde olan büyük yatırım ve projelerden; Posof Ilgar Tüneli ve Çıldır Aşıkşenlik tüneli başta olmak üzere, spor yatırımları, sağlık yatırımları ve milli eğitim yatırımları ile birlikte özel ve genel bütçeli tüm yatırımların yakından takipçisi olacağım. Millete hizmet etmek,  büyük bir onurla birlikte çok önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu sorumlulukların bilincinde olarak, yönetimde temel yaklaşımımız eşrefi mahlûkat olan insanı merkeze alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye açık olacak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız.
Makamda oturan değil, daha çok alanda, sahada,  vatandaşımızın arasında olmaya özel önem vereceğiz. Özellikle Devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan Şehit Aileleri ve Gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, biçare kadınlarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bizleri daha çok bir arada göreceksiniz. Göç olgusunu kırma adına, ilimizde, çocuklarımız ve gençlerimiz için özel projeler hayata geçirecek ve onların geleceğe daha umutlu ve güvenle bakmalarına destek olacağız.

Eğitimden sağlığa, güvenlikten ulaşıma, altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye, gençlik hizmetleri ve spordan turizme, sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Ardahan ilinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle, atanmış gibi değil, adanmış gibi çalışacağız.

İki sınır kapısı olan ve enerji nakil hatlarının geçiş güzergâhında bulunan ilimizi daha yaşanabilir, marka şehir yapma yolunda milletvekillerimiz başta olmak üzere, belediyeler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite,  meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve basın kuruluşlarıyla sürekli beraber çalışacak ve Ardahan’ı 2023 Türkiye’sine birlikte hazırlayacağız.
Bir kere yapılanların hakkını her zaman ve şartta teslim etmek gerekir. Ardahan şehrinin yeni hemşehrisi olarak, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Ardahan gibi bir şehrin olmasından gurur duyuyorum. Devletimiz bu bölgeye yönelik ciddi teşvikler ve yatırımlar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Burada emeği geçenlere teşekkür ederim. Gayemiz, görevimizin sonunda arkamızda gökkubbede hoş bir seda bırakmak olacaktır.
 
Sözlerime son verirken, bu toprakların gelişip kalkınması için çaba sarf eden ve görevine Van Valisi olarak devam edecek olan başta Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez olmak üzere, önceki valilerimize,  yöneticilerimize ve mesai arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu görevin hem şahsım, hem de Ardahanlılar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ardahanlı hemşerilerimize en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum. Yüce Mevlam, mahcup etmesin.”
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol