Hasan Özen
Hasan Özen
28 Şubat 2018 Çarşamba 17:13
MUSİKİ EĞİTİM MERKEZİ YİNE MEST ETTİ

 Belirli aralıklarla düzenledikleri konser programlarıyla Türk Sanat Müziği'nin en güzel ve en güzel eserlerini Afyonkarahisarlı sanatseverlerin beğenisine sunan Musiki Eğitim Merkezi, yine muhteşem bir konserle sanatseverlerin karşısına çıktı. Rehberlik Araştırma Merkezi'nde, Raif Somer'in yönetimi-Aynur Masalcı'nın sunumuyla düzenlenen ‘Sanat Güneşi’  Zeki Müren besteleri ve Tango-Kanto eserlerden oluşan konserde 21 eser seslendirildi. İki bölümde icra edilen konserde, bazı eserler koro, bazı eserler ise solo olarak seslendirilirken, sanatçıların özellikle solo performansları büyük beğeni topladı.

               Yasemin Gaser tarafından seslendirilen Afyonkarahisarlı Şair Rüştü Okyar'ın sözlerini yazdığı Özleyiş isimli tango şarkıda, Raif Somer'in yoğun isteği üzerine sahnede tango yapan Rüştü Okyar ve eşi, sanatseverlerden büyük alkış aldı. Konser sonunda, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, koroyu yöneten Raif Somer ve tüm koro üyelerine çiçek ve teşekkür belgesi takdim etti. Musiki Eğitim Merkezinin uzun yıllar Raif Somer yönetiminde çok başarılı konserlere imza attığını belirten Başkan Çoban, icra heyeti ve koroda yer alan tüm sanatçılara teşekkür etti.

                Büyük ilgi gören konsere, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Meclisi Üyesi Şükrü Genelioğlu, Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, sanatsever işadamı İbrahim Alimoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol