Hasan Özen
Hasan Özen
01 Mayıs 2019 Çarşamba 11:13
KUŞAKLAMA KANALIYLA SEL TEHDİDİ ORTADAN KALKACAK

 

     Adıyaman’da her yağışta etkili olan sel sularının şehirde hayatı felç etmesini önlemek için seçim öncesi vaatlerde bulunan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, bu önemli projeyi kısa süre içerisinde hayata geçirmek için Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge ve Adıyaman Şube Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya geldi.

     DSİ 20. Bölge Müdürü Sadullah Seven, DSİ Adıyaman Şube Müdürü Mehmet Emin Ertürk ve Belediye Başkan Yardımcımız Mithat Töken ile gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, 3 bin 500 metre uzunluğunda olacak olan Kuzey Kuşaklama Kanalının tamamlanması ile Yeni Mahalle ve Karapınar başta olmak üzere birçok mahallenin sel tehlikesinden kurtulacağını dile getirdi.

     Başkanımız, konu ile ilgili yaptığı konuşmanın devamında sözlerini şöyle tamamladı: “İhalesi DSİ tarafından yapılacak olan Kuzey Kuşaklama Kanalı projesinin etrafındaki peyzaj düzenlemesi belediyemiz tarafından yapılacak. 7 tersip bendi, 2 bin 300 metre trapez kanalı ile 20 bin metrekarelik suni göl yapılacak olan projenin bu yılın sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz. Bu projenin hemen ardından da, Eğriçay alanında yapılamasını planladığımız Millet Bahçesi projesine başlayacağız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol