Hasan Özen
Hasan Özen
01 Mayıs 2019 Çarşamba 11:11
BAŞKANIMIZ, KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN BAKANLIKTAN DESTEĞİ ALDI

Seçim vaatleri arasında yer alan projeleri hayata geçirmek için vakit kaybetmeden kolları sıvayan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, eski otogarın bulunduğu alana yapılması planlanan Kültür Merkezi için Kültür ve Turizm Bakanlığından da istediği desteği aldı.

   Geçen dönem yapılması planlanan ancak çeşitli nedenlerden dolayı başlanamayan Kültür Merkezi’ni ilimize kazandırmak için AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman milletvekilleri İ. Halil Fırat ve M. Fatih Toprak ile birlikte Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı makamında ziyaret eden Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi Kültür Merkezi için Bakan Yardımcısı Alparslan ile karşılıklı destek protokolüne imza attı.

   Yapılan anlaşma ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yarısını karşılayacağı Kültür Merkeziyle ilgili kısa bir bilgi veren Başkanımız, imzalanan protokol ile maliyetinin yarısının bakanlık tarafından karşılanacağı Kültür Merkezi’nin 7 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını dile getirerek, “7 bin metrekare kapalı alanın yanı sıra, 240 araçlık kapalı otopark, 750 metrekare genişliğinde olan 725 kişilik ana salon, 380 metrekare genişliğinde ana sahne, 220 metrekare genişliğinde yan sahne, 350 metrekare genişliğinde 400 kişilik konferans salonu, 90 metrekare genişliğinde kütüphane, 5 adet çok amaçlı salon, bay mescit, bayan mescit, kafeterya, teras, 12 adet oyuncu kulisleri ile 1. ve 2. katta çok geniş fuar ve sergi alanlarının bulunacak. Adıyaman’ımıza kazandıracağımız bu güzel eser için desteklerini esirgemeyen tüm yöneticilerimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol