Hasan Özen
Hasan Özen
27 Şubat 2018 Salı 13:15
‘’SAĞLIK İÇİN NARENCİYE TÜKETELİM’’ ETKİNLİĞİ VALİ DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA BAŞLADI

5 okula toplam 6 ton narenciye dağıtılacak olan ‘Sağlık İçin Narenciye Tüketelim’ projesi kapsamında Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ilk olarak Yüreğir Yeşilbağlar İlkokulu’ndaki bin 500 öğrenciye birer kiloluk paketler halinde narenciye dağıttı. 


Narenciye dağıtımı sırasında öğrencilere hitap eden Vali Demirtaş, “Narenciye tüketmemiz lazım. Allah bu kente çok güzel bir toprak vermiş. Bu toprakta her şey büyüyor. Türkiye’deki narenciyenin yüzde 27’si Adana’da üretiliyor. Narenciyenin faydaları saymakla bitmez. İnşallah bunları yiyerek daha sağlıklı, daha başarılı olacaksınız” dedi. 


Öğrencilere gazlı içecekler içmemeleri konusunda da uyarılarda bulunan Vali Demirtaş, “Bundan sonra portakal suyu içeceğiz. Sağlığınız için gazlı içecek içmek yok.” şeklinde konuştu.


Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere kitap ve dergi hediye eden Vali Demirtaş, öğretmenlerle de bir araya gelerek sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol