Hasan Özen
Hasan Özen
03 Ocak 2019 Perşembe 15:41
Sivas'ın Yıldız'ı Sezonu Yoğun Geçiriyor

Tüm ihtiyaçlara cevap veren konaklama ve günübirlik tesisleri, gece gündüz güvenli kayak ve buz pateni imkânı, kızak tutkunları için yürüyen bandlı uzun pistleri, teleski ve telesiyej ile doğayı keşfetme şansı, eşsiz lezzetlerin sunulduğu kafe ve restoranları ile Yıldız Dağı Kayak Merkezi misafirlerini yeni sezonda da konuk ediyor.

Bu kapsamda sezonun ilk ziyaretini gerçekleştirerek, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Salih Ayhan, Sivas'ın yıllardır hayali olan Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nin bu hayalini görmekten ve Sivas’ın kayak kültürünü ve sporunu benimsemiş olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Kayak merkezinin 5. sezonunu yaşadığını kaydeden Ayhan, "Türkiye'nin en genç, en modern, en güvenlikli ve en ekonomik kayak merkezi olmak için yola çıktık. Kayak merkezlerinin 30 yılda geldiği seviyeye Yıldız Dağı Kayak Merkezi 5 yılda geldi. Sivaslıların ve siyasi otoritenin büyük desteği ile bugün 150 milyon liralık Anadolu’nun kalbinde, kar deyince Sivas akla gelen yerde Yıldız Dağı'nın tepesinde böyle bir tesisi görmek Sivaslılar adını gurur verici bir hadise. İnsanların mutluluğunu ve çocukların burada keyifle kaydığını görmek bizim için en büyük sevinç. Bu tür faaliyetlere hep beraber devam edeceğiz" dedi.

İlimizde kayak sporunu daha arttırarak devam ettirmek istediklerini kaydeden Ayhan, "Erken yaşta kayak öğretmek için çok yoğun çalışmalar yapacağız. Merkezde bulunan ‘Kayak Eğitim Merkezi’mizde teorik eğitim vermeye de yakın zamanda başlacağız.  Bundan sonra daha çok öğrencinin ilgi gösterdiği, velililerimizin öğrencileri elinden tutarak kayak merkezine getirdiği bir mekân olacak. Tur sayılarını arttıracağız. En kısa zamanda 400-500 yataklı konaklama tesisleri yapacağız. Sıcak Çermik, havaalanı ve Yıldız Dağı Kayak Merkezi bağlantı yolunu yaparak burayı Türkiye'nin en gözde kayak merkezi yapacağız. Çok yoğun tanıtım faaliyetlerini başlattık. Bugün ulusal kanallarda Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi'ni görüp de bize mutluluğunu ifade eden insanlarla karşılaşıyoruz. Sivas geç kaldı ama hızla ilerliyor. Hizmet kalitemizi daha da arttıracağız. Burasının 5 ilin ortasında olması bizim için çok büyük avantaj" diye konuştu.

Sivas'tan milli kayakçılar da çıkartabileceklerine inandığını kaydeden Ayhan, "64 tane öğrenciyi seçtik bunları milli sporcu yapacağız. Yıldız Dağı Kayak Merkezi'nden artık milli sporcular çıkacak" dedi.

Ayhan, yarıyıl tatilinde etkinlikler düzenleyeceklerini ve hafta sonları akşam 16'dan gece 23'e kadar merkezde ayrıca gece kayağı yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Düzenlenen etkinlikte; 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata da yer aldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol