Hasan Özen
Hasan Özen
29 Mayıs 2018 Salı 13:35
KONUK: KARAMAN’DAKİ YATIRIMLARA KİMSE ‘DUR’ DİYEMEZ

Programa, AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da katıldı. Konuk, “AK Parti’de yarış; partililerle, dava arkadaşlarıyla yapılmaz, biz yarışımızı farklı partilerin fikirleriyle, hayalleriyle, iddialarıyla yaparız. AK Parti hastalanırsa Türkiye yeniden komaya girer, takatsiz kalır” dedi. 

AK PARTİ KARAMAN’DA BÜYÜK BULUŞMA
AK Parti Karaman İl Başkanlığı tarafından organize edilen dayanışma toplantısı, Grand Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un yanı sıra Recep Şeker ve diğer milletvekili adayları, eski milletvekilleri, teşkilat ve yerel idarelerde yöneticilik yapmış isimler ve teşkilat üyeleri ile belediye başkanları katıldı.
Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda, 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalar değerlendirildi, teşkilatın çeşitli kademelerinde görev almış isimler tecrübelerini paylaştı. 
Toplantıda konuşan AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Karaman’da hemşehrilerimizin huzuruna çıkardığımız arkadaşlarımızın tanınmaya ihtiyacı yok. Onları zaten bütün Karaman tanıyor. Ehliyetlerine, liyakatlarına hepimiz ve tüm Karaman, bütün hemşehrilerimiz şahit. Ancak onların bir büyük avantajı daha var. Kimlerdensin sorusuna başları dik, göğüsleri gurur dolu cevap verebilecekleri bir aileleri, bir partileri var. Yani referansları kimseye nasip olmayacak kadar kuvvetli bir ailenin bu dönem millet huzuruna çıkmış ve emaneti taşımaya talip adayları onlar” dedi.

MİLLETİN HUZURUNA ÇIKAN ADAYLAR, 16 YILDA BU AİLEYİ HİÇ MAHCUP ETMEDİ
Milletvekili Konuk, konuşmasına şöyle devam etti: “AK Parti Karaman Milletvekili adayları; 16 yılda Türkiye’yi 3 kat büyütmüş, söz dinleyen Türkiye yerine sözü dinlenen Türkiye’yi inşa etmiş, inançlarıyla eğitimleri arasında tercihe zorlanan evlatlarının üniversite kapılarından dönmesi ayıbına son vermiş, ülkenin dört bir yanını bölünmüş yollarla, hızlı trenlerle, tünellerle, köprülerle donatmış, kalkınmanın nimetlerini Anadolu ile buluşturmak için Karaman en önde olmak üzere tüm Anadolu’da yatırım atağı başlatmış, kimsesizlerin kimsesi olmuş, evde bakım hizmetinden, yaşlı aylığına kadar sosyal devletin yapması gereken ne kadar hizmet varsa hepsini hayata geçirmiş, Türkiye’nin ihracat rakamını 4,5 kat arttırmış, Karaman’a Üniversite kazandırmış, onlarca sulama projesini hayata geçirmiş, Karaman’da üretilen hem iç hem dış pazarlara hızlı ve ucuz ulaşsın diye Karaman’ı yol ağlarının merkezi haline getirmiş, serbest bölge, lojistik merkezi, havaalanı, hızlı tren yatırımlarını son aşamaya getirmiş bir ailenin, partimizin adayları onlar. Ve bu ailenin milletin huzuruna çıkardığı adaylar, 16 yılda bu aileyi hiç mahcup etmedi. Bundan sonra da etmeyecek. Ne derler bizde? Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Bunu şu şekilde söylemek de mümkündür; bana partini söyle, sana ne yapıp yapamayacağını söyleyeyim.
Aday listeleri açıklandıktan sonra bazı partilerde yaşananları hepiniz gördünüz. Parti içi mücadele nedeniyle yani genel başkanlık hesaplarıyla budama iddialarından, sıra beğenmeyip istifalara, ‘o olmadı bu oldu’ deyip teşkilat istifalarına kadar basına yansıyan yansımayan onlarca rahatsızlık yaşandı. Bir tek partide liste huzursuzluğu yaşanmadı. 
Kimde? 
7.329 aday başvurusu yapılan AK Parti’de. 
Neredeyse milletvekili sayısı kadar başvuru yapılan partiler bile kaynadı, göreve talip olup da listede yer bulamayan 6.729 aday adayı olmasına rağmen AK Parti’de hiç kimse liste teferruatına takılmadı. Niye biliyor musunuz? Çünkü biz, yani bu partide tavandan tabana hiç kimse siyaseti kişisel ikbali için yapmıyor. Bu partide herkesin derdi de tasası da milletin ikbali, ülkenin istikbalidir. Bizim farkımız bu, siyasete getirdiğimiz yeni yaklaşım bu.”

AK PARTİ HASTALANIRSA TÜRKİYE YENİDEN KOMAYA GİRER 
Siyasetin, gerçek mecrasında yapılması halinde milletin omuzlarından yük aldığını, aksi halde millete yük olduğunu, bunun ispatının da yakın, uzak siyasi tarihimiz olduğunu belirten AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “yakın uzak siyasi tarihimizden çıkardığımız en büyük ders, siyaset eğer siyasi partiler içinde makam ve rütbe yarışı şeklinde cereyan ediyorsa milletin sırtında yük olur, eğer senlik benlik bir kenara bırakılır ve siyaset millete hizmet yarışı eksenli yapılırsa milletin ve ülkenin sırtından yük alır.
AK Parti olarak biz ülkemizde siyaseti gerçek mecrasına taşıyan, siyasete doğru, dosdoğru istikameti çizen partiyiz. 
Ne yaptı AK Parti? Kişilerin birbiriyle yarıştığı bir siyaset düzenini yıktı attı. Siyaseti bir hizmet yarışı olarak tarif etti. Yani ‘ben yoksam güneş doğmasın’ diyen bir siyasi düzenin yerine ‘ülkem ve milletim güçlüyse ben de güçlüyüm, benim nerede olduğumun önemi yok’ diyebilen ve hayallerinde sadece kendisine değil, kendisinden çok ülkesine ve milletine yer veren, adı parti, aslı ise aile olan milyonları aynı hedefte buluşturan bir siyasi heyeti ortak hedefler, aynı idealler ve ortak ilkeler etrafında buluşturdu. 
Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti hepimize şunu öğretti, aktif siyaset yapmak isteyenlere şunu ezberletti, kendiniz için bir gelecek tasavvur edebilirsiniz, kendiniz ile ilgili hayalleriniz olabilir, olmalıdır da ancak bunlar ülkeniz için hayallerinizin, ülkeniz için tasavvurlarınızın, şehriniz için tasavvurlarınızın, hemşehrileriniz için hayallerinizin önüne geçmeyecek.
Bu mücadelenin eksenini parti içinden ekonomiye, hizmete, daha çok üretmeye yani gerçek mecrasına taşıdı. Hala o eski hastalığı taşıyan siyasi partilerin halini görüyorsunuz. İktidar mücadelesini sadece kendi içlerinde verebiliyorlar. Millet aklı onların koltuk, makam ve mevki hırsının ülkeye hizmet aşkının önünde olduğunu gördüğü için onları siyasetin cezalıları bölümüne mahkum ediyor. O hastalık sadece kendilerine zarar vermedi. O hastalığın zararı en çok ülkemize oldu. Onlar koltuk hırsına yenildi, bedeli milletimiz ödedi. Onlar, kendi içlerinde mücadele etti, millet ekonomide, güvenlikte, uluslararası itibarda mevzi kaybetti, mevziler kaybetti. Onlar kendi sorunlarını, kişisel sorunlarını çözdü, milletin meseleleri çözümsüzlük deryasına döndü. Biz bu hastalığın partimize bulaşmasına izin vermeyeceğiz, çünkü AK Parti hastalanırsa Türkiye yeniden komaya girer. AK Parti hastalanırsa Türkiye takatsiz kalır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE BÜYÜMEKTEN VAZGEÇEMEZ, KİMSE KARAMAN YATIRIMLARA ‘DUR’ DİYEMEZ
“Önümüzde bir seçim, iki sandık var. Birinde Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, diğerinde meclisi” şeklinde konuşmasını sürdüren Milletvekili Recep Konuk, “Biz diyoruz ki, güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye. Biz, büyümeye devam diyoruz. Yaparsa yine AK Parti yapar diyoruz. Vakit Türkiye vakti diyoruz. Bolluk ve bereket için vakit Türkiye vakti diyoruz. Hasat vakti diyoruz. Türkiye 16 yıldır, ilmik ilmik işledi, yatırım altyapısını güçlendirdi, ticareti hızlandıracak ulaşım altyapısını tamamladı, tarımda, sanayide hızına hız katacak hazırlıklarını yaptı. Şimdi yapılanların sonucunun alınacağı bir döneme geldik. Türkiye’nin hem üretimini katlayacağı, hem dünya ticaretinden daha çok pay alacağı bir dönemin başlangıcındayız. O nedenle bu seçim son derece önemli. Milletimiz ve hemşehrilerimiz bir karar verecek, ya sonuç alacağız ve dünyaya Türkiye’nin, Türkiye’ye Karaman’ın damgasını vuracağız ya da iddialarımızdan vazgeçip içimize kapanacağız. Ne diyorlar, bu büyüme rakamları büyük diyorlar. Onun için büyümede frene basacağız diyorlar. Otomobil üretme iddiasından Türkiye vazgeçsin diyorlar. Kanal İstanbul dahil mega projeleri durduracaklarını söylüyorlar. Ne diyelim Allah akıl versin. Karaman buna razı gelir mi? Türkiye buna razı gelir mi? Ben buradan söylüyorum, Türkiye büyümekten vazgeçemez. Karaman’daki yatırımlara kimse dur diyemez. Dememeli, demeyecek. 
Çok hizmet yapıldı ama yetmez, yeni dönemde de AK Parti, inkişafı devam eden yatırımlarla Karaman’a ve Türkiye’ye damga vuracaktır. 
Önümüzdeki dönemde yeni bir sitemi hem kuracağız, hem işleteceğiz. Yani sistemi sadece işletecek değil, sistemi de kuracak bir Reis seçeceğiz 24 Haziran’da. Şoföre değil, hem arabanın imalatını yapacak hem de şoförlüğünden emin olduğumuz zengin vasıflı, çok yönlü bir lidere ihtiyacı var ülkemizin önümüzdeki dönemde. Önümüzdeki dönem yıkacakların değil, yapacak olanların iş başında olması gereken bir dönem. Önümüzdeki dönem, siyasi çırakların altından kalkamayacağı kadar önemli bir dönem. Önümüzdeki dönem, ustalık dönemi ve ustanın dönemi. Siyasetin ustasının ismi de belli, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan.
Kalkınmanın, refahın, huzurun, istikrarın, onurlu dış politikanın, milli duruşun bayraktarı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, adresi AK Parti’dir. Adres ve bayraktar açık olmasına rağmen bu seçimde milletimizin yoğun bir dezenformasyona maruz kalacağı, gerçeklerin yalanla perdelenmeye çalışılacağından da şüpheniz olmasın. Kirli koalisyonların, karanlık odakların,  iç-dış ihanet mihraklarının belki de bugüne kadar görülmemiş düzeyde yalanlarına, iftiralarına şahit olacağımız, ekonomi üzerinden algı operasyonlarına maruz kalacağımız bir seçim dönemini yaşayacağız. Çünkü nasıl ülkemiz ve milletimiz için bu seçim çok önemli ise onların karanlık emellerini gerçekleştirmek için de bu seçim önemli. O nedenle biz çok çalışacağız. Önümüzde 4 hafta kaldı. 4 hafta uyumayacağız, milletimiz için koşmak bizim gıdamız olacak. Türkiye’nin 25 Haziran’da gaza basması için hepimiz çok çalışacağız. Türkiye’nin 2 hafta bile kaybetmemesi için kapı kapı dolaşacağız. Sıkılmadık el, ulaşılmadık kişi bırakmayacağız. Çünkü Türkiye ve Karaman bir eşikte, o eşiği geçersek refah, huzur ve zenginlik var. Geçemezsek geriye ricat var. Ülkemizin ustalığa ve ustanın maharetine ihtiyacı var. Siyasetin çıraklarıyla heder edilemeyecek bir dönemdeyiz. Malum; acemi marangozun talaşı tahtasından çok olur. İnşallah bütün Türkiye 25 Haziran’da siyasetin ustası ile yola devam diyecek ve ortalığı talaş kaplamayacak, Türkiye’yi yükseltecek kirişler, kolonlar ustanın elinde bir bir yerine yerleştirilecek” dedi. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol