Hasan Özen
Hasan Özen
02 Ocak 2020 Perşembe 14:16
OKUDUĞU OKULDA BAŞARI HİKAYESİNİ ANLATTI

Mesleki eğitime katkı sunmak ve bu alanda öğrenim gören öğrencilere mesleklerini daha iyi tanıtmak ve doğru atılan adımlar ile gelecekte neler yapılabileceğini ilk kaynak kişiden aktarılması amacıyla düzenlenen “Usta - Çırak Buluşması” nda Elif Makina Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karokoca ve Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri buluştu.
 
Programda, 20 yıl önce Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan ve öğrencilere tecrübelerini aktaran iş insanı Karakoca, 20 yıl önce mezun olduğu okuluna PLC cihazı hediye etti.
 
“Mesleki Eğitim” teması kapsamında mesleki eğitime katkı sunulması amacıyla düzenlenen “Usta Çırak Buluşması” programında bir konuşma yapan Vali Fahri Meral; hangi mesleği yaparsa yapsın işini en iyi yapan insanların memleketine en faydalı olan insanlar olduğunu belirterek bu ülkeyi seven insanlar olarak her alanda çok çalışmamız gerektiğini söyledi. 
 
Eğitimin temel amacının çok para kazanmak değil işini çok iyi yapan nitelikli insanlar yetiştirmek olduğunu söyleyen Vali Meral, bugün ülkemizin nitelikli ve kalifiyeli insanlara ihtiyacı olduğunu dile getirerek, kişinin hangi mesleği yaptığının önemli olmadığını, önemli olan kişinin işini en güzel ve layıkıyla yapıyor olmasının ülkemizin geleceği açısından önemli olduğunu ifade etti. Hayatı zorluklar içerisinde geçmiş ama mücadelesiyle ve çok çalışması sayesinde elde ettiği kazanımlarıyla bu topluma rol model olmuş Recep Karakoca’nın çok güzel bir örnek olduğunu belirtti.
 
Bu ülkeyi seven insanlar olarak çok çalışmak durumundayız diyen Vali Meral, sizlerin biz idarecilerden herhangi bir talebi olması durumunda devlet olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikle her zaman yanınızda olacağız.
 
Hediye ve plaket takdiminin ardından program sona erdi.
 
31 Aralık Salı günü Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programa; Vali Fahri Meral, Ayrancı Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Evren Çakır, İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar,  MEVKA Genel Sekreteri Savaş Ülger, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İŞGEM Müdürü Ali Kantürk, Elif Makine Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakoca, il genel meclis üyeleri, okul idaresi ve öğrenciler katıldı.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol